$
חדשות טכנולוגיה

נסיך קטאר יבקר לראשונה בישראל לקדם שיתוף פעולה

ל"כלכליסט" נודע שנציג משפחת המלוכה מעוניין לעודד חברות הייטק ישראליות לייצא לקטאר

אסף גלעד 06:5529.04.13

נציג משפחת המלוכה הקטארית, הנסיך ח'אליפה אל־ת'אני, צפוי לבקר בישראל בחודש נובמבר הקרוב. זהו ביקור רשמי ראשון של משפחת המלוכה הקטארית בישראל, ועיקרו ייסוב על קידום שיתופי פעולה בתחום ההייטק בין קטאר לישראל.

 

אל־ת'אני יבקר בישראל לרגל השקת המרכז לבוררות עסקית ישראל־פלסטין, מיזם מסחרי המובל על ידי נשיא לשכת המסחר הבינלאומי בישראל אורן שחור ומקבילו הפלסטיני מוניב אל־מסרי. מרכז זה אמור לקיים הליכי בוררות בסכסוכים בין אנשי עסקים ישראלים ופלסטינים בסכומים של עד שבעה מיליון דולר.

 

איש העסקים שחור (מימין) ואל-ת'אני איש העסקים שחור (מימין) ואל-ת'אני

 

קשרי המסחר בין ישראל לקטאר מתנהלים כיום בערוצים לא רשמיים וכוללים סחר במוצרים, אך כמעט ואינם כוללים סחר במוצרי הייטק. הממשל הקטארי מעוניין בחיזוק סקטור ההייטק המקומי על ידי רכישת ידע וטכנולוגיות וכן על ידי עידוד חברות הייטק ישראליות לייצא עבודות ופרויקטי פיתוח לקטאר, במקום להודו או למזרח אירופה על מנת לספק עבודה למהנדסים מקומיים המסיימים אוניברסיטאות יוקרתיות בחו"ל. לוח הזמנים לביקור יגובש בחודשים הקרובים, ואל־ת'אני צפוי לפגוש בכירים ישראלים מתעשיית ההייטק וההון סיכון.

 

הביקור נקבע במהלך סוף השבוע האחרון בפגישתו של אל תאני עם שחור במטרה לקדם את היחסים המסחריים בין המדינות. הנסיך אלת'אני, נחשב מקורב מאוד לאמיר, לראש הממשלה ולשר החוץ ונחשב לדמות מפתח בקטאר בכל הקשור לסחר חוץ וקשרים עסקיים במדינה, וכן בכל הקשור בהסכמי הסחר וההסכמים האזוריים בנסיכויות המפרץ הפרסי. הפגישה נעשתה בידיעת ראש ממשלת קטאר.

 

מוקדם יותר השבוע, נפגש שחור, לשעבר מתאם פעולות הממשלה בשטחים, ונשיא ויו"ר קצא"א, עם אישיות פוליטית וכלכלית בכירה באיראן. הבכיר אשר זיהה את שחור כנציג ICC ישראל, ניגש אליו מיוזמתו יחד עם אישיות כלכלית בכירה נוספת והשלושה שוחחו דקות ארוכות. האיראני הביע באזניו את הציפייה של העם האיראני לשינוי הגדול הצפוי בבחירות הקרובות באיראן ולירידתו של אחמדינג'אד מהשלטון.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x