$
מכשירים ומדריכים

מידע המיקום שנאסף אנונימית מהסמארטפון שלכם? אינו אנונימי כלל

חוקרים מ-MTI הצליחו להצליב בדיוק בין מידע אנונימי שמעבירות חברות למפרסמים ובין זהות המשתמש - באמצעות אלגוריתם פשוט. לטענתם, ניתן לעקוב כך באופן רציף אחר 95% מלקוחות הסלולר באירופה

נמרוד צוק 17:2610.04.13
האם המידע על מיקומכם, שנאסף אנונימית מהטלפון הסלולרי שלכם, פרוץ לשימושים שמסכנים את פרטיותכם? מחקר חדש שנערך ב-MIT מראה שכן.
עד כה העמדה המקובלת היתה שלחברות מותר להעביר לשותפותיהן מידע שנאסף דרך שירותי מיקום, כל עוד לא ניתן לזהות את המשתמש המנוטר.

 

לפי דיווח של The Verge, המחקר גילה שניתן לזהות באמצעות אלגוריתם פשוט יחסית את המשתמש שעומד מאחורי המידע שנאסף אנונימית. כך, יכולה כל חברה לדעת בדיוק היכן נמצא המשתמש בדיוק של מטרים בודדים, לאן הלך ומתי. זאת, בעזרת ארבעה ציוני מיקום מזוהים. החוקרים טוענים שניתן לעקוב כך אחר 95% מלקוחות חברות הסלולר באירופה.

 

המפרסם יודע בדיוק מי אתה, מאחורי כל תמונה וציוץ המפרסם יודע בדיוק מי אתה, מאחורי כל תמונה וציוץ

 

מכירת מידע אנונימי למפרסמים הוא פרקטיקה מקובלת בקרב חברות תקשורת בעולם מזה זמן רב. שירותים כמו Adwork Lab של AT&T או שירות Precision Market Insights של Verizon שמאפשר למפרסמים לבצע מחקרי אפקטיביות פרסום, מיתוג ועוד. למשל, ניתן להשתמש בשירותים אלה כדי לקבל פילוח דמוגרפי מדויק של הקהל שהגיע לאירוע באצטדיון בערב מסוים.

 

המפרסם יכול לדעת לאיזו חנות נכנסתם ומתי

 

החוק בארה"ב מגביל את סוגי המידע שמותר להן למכור לכזה שאינו אמור לאפשר זיהוי אישי - מיקוד, תאריכי לידה ומידע גיאוגרפי אנונימי בלבד - אבל טכנולוגיות חדשות כמו אלה שהוצגו המחקר יכולות לאפשר למפרסמים לעקוף את המגבלה הזו ולהסיק, לדוגמה, באילו בתי עסק אדם ספציפי נוהג לבקר.

 

את הבעיה מעצימים גופים נוספים שאוספים מידע גיאוגרפי, כמו יצרני מכשירי GPS וחברות טכנולוגיה כמו אפל או גוגל שמפעילות שרותי מיפוי וניווט. בניגוד לספקיות הסלולר, חברות אלה לא כפופות לאותן רגולציות של ה-FTC, והן מורשות לאסוף ולמכור מידע מפורט יותר, במגבלות החוק וקוד הפרטיות שהן עצמן קובעות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x