$
מוסף 21.03.2013

"אנחנו מחמירים בשמירה על הפרטיות"

נקבע כי וואטסאפ הפרה את כללי הפרטיות ברשת, בעצם השמירה של נתוני המשתמשים ושל הנתונים של חבריהם, שלא הורידו את האפליקציה. וייבר נשארה מחוץ לסערה, אבל גם היא מעלה לשרתיה את ספרי הטלפונים

אסף גלעד 09:1521.03.13

לצד ההצלחה המהירה שלהן, אפליקציות המסרים המיידיים זוכות לתשומת לב גם בגלל סוגיית הפרטיות - כולן שואבות מהטלפון, באישור המשתמשים, את ספרי הטלפונים המלאים ומעלות אותם אל המערכות שלהן, ויש מי שמתקומם. כך, בתחילת השנה נציבות הפרטיות של קנדה והרשות להגנת המידע של הולנד קבעו כי וואטסאפ הפרה את כללי הפרטיות ברשת, בעצם השמירה של נתוני המשתמשים ושל הנתונים של חבריהם, שלא הורידו את האפליקציה ולכן מעולם לא נתנו אישור לכך.

 

פאנל כנס סלולר בברצלונה פאנל כנס סלולר בברצלונה צילום: Howard Sayer

 

וייבר נשארה מחוץ לסערה הזאת, אבל גם היא מעלה לשרתיה את ספרי הטלפונים של המשתמשים שאישרו לה לעשות זאת (ובלי אישור כזה, המשתמש מקבל אפליקציה בלי רשימת אנשי הקשר שלו, ונאלץ לחייג ידנית). החברה משתמשת בזה, אומר המנכ"ל טלמון מרקו, כדי להראות למשתמשים מי מחבריהם מחובר לשירות. "וייבר מעמידה את נושא פרטיות המשתמש כנר לרגליה", הוא אומר, "גיבשנו מדיניות פרטיות ברורה וקשוחה. למשל, אנחנו מצפינים את כל ההודעות ששולחים המשתמשים. אנחנו לא שולחים הזמנה למי שאינו משתמש, ואנחנו לא מאפשרים הזמנה גורפת".

 

ובכל זאת, הרשויות בקנדה ובהולנד קבעו שהשמירה של פרטים של אנשים שלא אישרו זאת היא הפרה של פרטיות.

"אנדרואיד, אפל - כולם שומרים את ספרי הטלפונים על הענן ועושים זאת ברשות המשתמשים. לעומת חברות אחרות בתחום, אנחנו שייכים לקבוצה המחמירה יותר בנוגע למדיניות הפרטיות. אנחנו יושבים על הרבה מידע רגיש וצריכים לנהוג בו באחריות. מגיעות אלינו אינסוף חברות עם הצעות איך לעשות כסף בדרכים שונות של הפרת המדיניות הנוקשה שלנו, אנחנו פשוט מפנים אותן לקרוא את הכללים שלנו. הפעם היחידה שבה אנחנו חולקים את מספר הטלפון של המשתמש עם צד שלישי נעשית בעת האקטיבציה של ההתקנה - כשאנחנו שולחים לך סמס לאישור הזהות שלך ואז מוסרים את המספר שלך לחברת הסלולר לצורך משלוח סמס. אם נמכור את החברה, אנחנו מתחייבים במדיניות הפרטיות שלנו שנמכור אותה רק למי שמתחייב לשמור על הכללים שלנו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x