$
חדשות טכנולוגיה

מוזילה תפתח דפדפן חדש בשיתוף פעולה עם סמסונג

מפתחת הדפדפן הותיק פיירפוקס הודיעה כי היא תעבוד יחד עם חברת הענק הקוריאנית בתכנון דפדפן המותאם למכשירי מובייל, ובמיוחד לאנדרואיד ומעבדי ARM

רפאל קאהאן 11:0005.04.13

קרן מוזילה וסמסונג ישתפו פעולה בפיתוח דפדפן חדש המותאם למכשירי מובייל -  כך על פי הודעה בבלוג של מוזילה שפורסמה השבוע. הדפדפן יפותח תוך ניסיון להתאים אותו למערכת ההפעלה אנדרואיד ולמכשירים מבוססי מעבדים מבוססי הארכיטקטורה של חברת ARM הבריטית.

הדפדפן יפותח תוך שימוש בשפת תכנות חדשה בשם Rust, ויתבסס על מנוע בשם Servo. על פי ההודעה, שפת התכנות פותחה על ידי מוזילה ומותאמת במיוחד למערכות מאובטחות.

 

קרן מוזילה כבר שיחררה מכשיר מבוסס פיירפוקס OS לשוק קרן מוזילה כבר שיחררה מכשיר מבוסס פיירפוקס OS לשוק צילום: רותי לוי

 

סמסונג סיפקה את את תשתית הפיתוח מבוססת ARM ואת תשתית הבנייה שמאפשרת לקמפל את הפיתוח על גבי אנדרואיד, שמפעילה את מרבית מכשירי החברה - כמו סדרת מכשירי הגלקסי.

 

היתרון הגדול של הדפדפן החדש יתבטא ברמת האופטימיזציה שלו למכשירי סלולר, עם דגש על יציבות ואבטחה. בנוסף, מבטיחים במוזילה כי הדפדפן יאפשר פיתוח פשוט של תוספי דפדפן ואפליקציות, ויהיה קל להתאים אותו לכל שלל המעבדים מבוססי ARM הקיימים כיום בשוק.

 

במוזילה מאמינים כי יוכלו להציג גרסה ראשונה כבר השנה. הקרן מקווה גם ליצור עניין בפרויקט ולשכנע מפתחים נוספים להצטרף לקהילת הקוד פתוח.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x