$
מכשירים ומדריכים

מוזילה מביאה דפדפן משלה לאייפד, ג'וניור

מפתחת הפיירפוקס רוצה להכנס גם למכשירי אפל ועובדת על דפדפן יעודי לטאבלט של החברה. ג'וניור מציע עיצוב מינימליסטי ללא טאבים

יוסי גורביץ 12:1518.06.12
מוזילה הדגימה במהלך סוף השבוע דפדפן משלה לאייפד, המכונה ג'וניור. לראשונה, מדובר בדפדפן חדש שאיננו מבוסס על מוצר הדגל של החברה, פיירפוקס. כך דיווחו שורה של כלי תקשורת.

 

לדברי מוזילה, ג'וניור מיועד להתמודד ישירות מול הדפדפן הרשמי של אפל, ספארי, שזמין גם בגרסה לאייפד. אלכס לימי, ראש צוות האסטרטגיה של מוזילה, הגדיר את השימוש בספארי כ"חוויה אומללה," אם כי הוא הדגיש שספארי היא עדיין הברירה הטובה ביותר הניצבת בפני משתמש האייפד. ישנם עוד מספר דפדפנים לא רשמיים כיום לאייפד, ביניהם גרסה של דפדפן אופרה, דולפין ועוד.

 

ג'וניור, לדברי לימי, נולד כתוצאה מהרצון של מוזילה לתמוך גם במערכת ההפעלה iOS, למרות שהחברה איננה יכולה להפעיל בה את מנוע הרנדור שלה. התוצאה הסופית של מאמצי מוזילה להתאים את הטכנולוגיה שלה ל-iOS היא דפדפן רזה ומהיר. החברה גם מתהדרת ביתרון ייחודי: עיצוב חדש לגמרי של הדפדפן, מנותק ממוסכמות העבר לגבי דפדפנים, ובמיוחד כאלו המתואמים לטאבלטים.

 

 

כך למשל, הדפדפן החדש איננו מכיל טאבים, סימן ההיכר של פיירפוקס, והוא תופס את כל המסך של האייפד. יש לו עיצוב מינימליסטי והוא מכיל שני כפתורים גדולים בלבד: סימן של חזור לאחור וסימן פלוס, שבאמצעותם מתממשק המשתמש עם הדפדפן. סימן החזור לאחור עושה את המצופה ממנו, בעוד שסימן הפלוס מאפשר למשתמש לבחור בין שלוש אופציות פעולה: רשימה של האתרים האחרונים בהם ביקר המשתמש בראש העמוד, רשימה עמוסה באייקונים של האתרים ששמר המשתמש, ובר המשלב את שורת החיפוש עם שורת הכתובת בתחתית העמוד.

 

העבודה על ג'וניור טרם הסתיימה, אבל במוזילה אמרו שמאחר והשימוש באייפד הוא בדרך כלל חוויה משפחתית, הם מתכננים לאפשר למשתמשים לפתוח מספר חשבונות משתמש באמצעות הדפדפן. לא ברור מתי יצא ג'וניור לשוק – וכמובן, לא ברור אם אפל תאשר אותו לשימוש.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x