$
אפליקציות

סירי, איפה השירותים: אפל רכשה טכנולוגיה לניווט בתוך מבנים

ענקית הטכנולוגיה רכשה ב-20 מיליון דולר סטארט-אפ שמפתח כלים לניווט בשטח סגור. בעזרתם, ניתן יהיה לקבל הנחיות הגעה למדף ספציפי בחנות, למעלית או למשרד. מדובר במהלך טבעי בתחרות של אפל עם גוגל ונוקיה בתחום

ניצן סדן 16:3524.03.13
אפל רכשה את חברת WifiSLAM, אשר מפתחת טכנולוגיה שמסוגלת להציג מיקום מדויק בתוך מבנים. כך, לפי דיווח של הוול סטריט ג'ורנל מאמש (ש').
סכום הרכישה עומד על 20 מיליון דולר. המהלך מצביע על כוונת החברה להעשיר את שירותי הניווט שלה בכלים לניווט במבנים, יכולת שיצרניות סלולר נוספות שואפות לפתח, בראשן גוגל שהציגה את טכנולוגיה שכזו ב-2011 ונוקיה שהציגה יכולת ניווט בתוך מבנים בשנה שעברה. יכולת שכזו יכולה להציל תדמית את אפל Maps, אפליקציית הניווט של החברה, אשר זכתה לביקורות קוטלות מצד המשתמשים בשל מסד נתונים לא מעודכן ושלל טעויות אחרות.

 

תצוגת אפל Maps במכשיר האייפון תצוגת אפל Maps במכשיר האייפון

 

החברה התייחסה לדיווח באדישות ודובר מטעמה אמר לג'ורנל כי "אפל רוכשת חברות טכנולוגיה קטנות מפעם לפעם".

 

מחשב מסלול למעלית מחדש

 

WifiSLAM הוקמה לפני כשנתיים. הטכנולוגיה שלה מתבססת על איתור המכשיר בתוך מבנה על ידי מיפוי חיתוכי WiFi.

 

ניווט בתוך מבנים אינו מסוגל להתבסס על GPS סטנדרטי משום שגג המבנה חוסם את התקשורת עם הלוויין ואיתור על בסיס חיתוך רשתות סלולר אינו מדויק דיו. לפיכך, השימוש ב-WiFi הינו בחירה טבעית. עם זאת, יש צורך במיפוי מוקדם של המבנים ועדכון מסד נתונים עצום, פריסת אנטנות מתאימות ופיתוח אפליקציות שידעו להפוך את כל אלה להנחיות ניווט. מתוך כך, יכולת זו הינה אתגר הנדסי יקר עבור יצרניות הסלולר.

 

לניווט בתוך מבנים יש פוטנציאל מסחרי עצום: ניתן להשתמש בו כדי לאתר מדף ספציפי בחנות כל-בו, להגיע ישירות לאזור ההנחות והמבצעים בחנות ואף לאתר שירותים ומעליות במבנים גדולים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x