$
חדשות טכנולוגיה

קודאק הכפילה את הפסדיה ב-2012

חברת הצילום הוותיקה שנמצאת בהליך פשיטת רגל (סעיף 11), הודיעה בדיווח למשקיעים כי היא הפסידה 1.38 מיליארד דולר בשנה החולפת

רפאל קאהאן 15:5312.03.13

קודאק הכפילה את הפסדיה במהלך השנה שעברה, ודיווחה אמש (ב') למשקיעים כי הפסידה סכום שיא של 1.38 מיליארד דולר. החברה הוותיקה נכנסה להליך פשיטת רגל תחת סעיף 11, בינואר אשתקד.

 

למרות ההפסדים המשמעותיים, החברה הודיעה על אסטרטגיה שתאפשר לה לצאת מהליך פשיטת הרגל לקראת אמצע השנה הנוכחית, על ידי התמקדות בתחום הרווחי העיקרי שלה: דפוס דיגיטלי. למרות האופטימיות, בקודאק מבינים כי מדובר עדיין בדרך ארוכה. החברה דיווחה על הפסדים בכל שנה פיסקלית מאז 2008, אז הפסידה 442 מיליון דולר.

 

אנטוניו מ. פרז, מנכ"ל קודאק, הסביר: "המומנטום השלילי ממשיך, אולם אנו עובדים לכיוון יציאה מהליך פשיטת הרגל על ידי תוכנית רה-ארגון שתאפשר לנו לסיים עם סעיף 11 באמצע 2013. הצלחנו לעבור את התחזיות לשנת 2012 ולבסס את יסודות החברה".

 

הליך פשיטת הרגל אליו נקלעה קודאק הכריח אותה לוותר על עסקי סרטי הצילום ויצור המצלמות הדיגיטליות עליהם ביססה באופן מסורתי את עסקיה. החברה מכרה את תיק הפטנטים שלה באוגוסט 2012, בין השאר לידי גוגל ואפל.

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x