$
חדשות טכנולוגיה

גוגל מפטרת 10% מעובדי מוטורולה מוביליטי

ענקית החיפוש מאוכזבת מקו המוצרים הנוכחי של החברה ומבצעת מהלכי ייעול. במסגרתם, יפוטרו 1,200 עובדים וייבנה קו מוצרים חדש שיתמקד במכשירי פרימיום ובשווקים הרווחיים ביותר של מוטורולה

ניצן סדן 12:1808.03.13
גוגל מבצעת גל פיטורים רוחבי במוטורולה מוביליטי ותפטר 1,200 עובדים שהם כ-10% מכוח העבודה של החברה. לפי דיווח של הוול סטריט ג'ורנל, עובדי החברה קיבלו מכתב שמסביר שהיא "פועלת בשווקים בהם היא אינה מצליחה להתחרות ומאבדת כסף".
לפי דיווח של ZDNet, מנכ"ל החברה, דניס וודסייד, אמר כי בכוונת החברה לצמצם בצורה משמעותית את קו הטלפונים שלה, במטרה להתמקד במוצרי פרימיום ובשווקים הרווחיים ביותר שלה.

 

מוטורולה RAZR i מוטורולה RAZR i צילום: ניצן סדן

 

ענקית האינטרנט רכשה את חטיבת המובייל של היצרנית הוותיקה במאי האחרון, בסכום של 12.5 מיליארד דולר. בשבוע שעבר דווח כי גוגל מאוכזבת מקו המוצרים הנוכחי של החברה, אשר אינו תואם את אסטרטגיית המובייל שלה. החברה חשפה השנה סמארטפונים חדשים בסדרת RAZR, ביניהם מכשיר בעל מעבד ATOM מבית אינטל, שמציג זמן סוללה ממושך וביצועים מצוינים. עם זאת, מכשירי החברה לא מצליחים להציב תחרות אמיתית לסמסונג, אפל והאחרות.

 

גל הפיטורים הנרחב הוא השני בשנה האחרונה: גוגל פיטרה כ-4,000 מעובדי מוטורולה מוביליטי באוגוסט האחרון, סגרה את אתרי החברה הבינלאומיים ואת משרדי מוטורולה מוביליטי במדינות רבות, ביניהן ישראל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x