$
הייטק והון סיכון

MyPermissions גייסה מיליון דולר ממשקיע העל דיוויד מק'קלור

החברה מפתחת כלים לבקרת המעקב שמנהלות אפליקציות שונות אחר המשתמש. מק'קלור הוא מייסד קרן 500Startups וזוהי ההשקעה הראשונה שלו בישראל - שעשויה להוביל להרחבת פעילותו בארץ

אסף גלעד 13:3307.03.13
משקיע העל דיוויד מק'קלור, מייסד קרן 500Startups, משקיע לראשונה בחברת סטארט-אפ ישראלית, MyPermissions, שפיתחה אפליקציה לניהול ההרשאות האישיות ברשתות החברתיות. סך ההשקעה מגיע למיליון דולר.

MyPermissions מאפשרת לנהל את הרשאות הפרטיות בכל הרשתות החברתיות מממשק אחד שניתן לגישה מאפליקציית iOS, אנדרואיד או מתוסף לדפדפן.

 

המשתמשים באפליקציה יכולים לראות, למשל, כמה אפליקציות פייסבוק הן בעלות גישה לחשבון המסרים ברשת החברתית, לכמה מהן יש גישה לרשימת החברים או למידע אודות בעל החשבון. החברה בולטת כיום בזירת פייסבוק ומעוניינת להמשיך לחזק את אחיזתה גם בלינקדאין, יאהו, דרופבוקס וגוגל פלוס.

 

דיוויד מק'קלור, מייסד 500Startups דיוויד מק'קלור, מייסד 500Startups צילום: בלומברג

 

נוסף על כך, הממשק אינו לוקח בחשבון אפליקציות סלולריות אשר גם להן נגישות לחשבונות הרשתות החברתיות, נושא שהחברה מתעתדת לעסוק בו. "החזון שלנו הוא להגן על כל המידע הפרטי של המשתמשים שנמצא בענן", אמר ל"כלכליסט" דוד חבושה, ממייסדי החברה וסמנכ"ל המוצרים שלה.

 

"אם בעבר המידע הפרטי והאישי שלנו היה נמצא על גבי המחשבים האישיים, הרי שכיום הוא נמצא בענן, ביישומים ברשת כמו גוגל דרייב או פייסבוק, למשל. סביב אותם יישומי אחסון קיימות אינספור אפליקציות שיכולות לגשת למידע כמו נתונים פרטיים או מיקום. אנחנו נותנים למשתמשים שקיפות ויכולת להסיר את ההרשאות לאפליקציות שהם אינם מעוניינים שיתקיימו, ואולי לא ידעו על כך קודם".

 

משקיע העל בודק את השטח

 

דיוויד מק'קלור, בעליה של קרן 500Startups שמתיימרת להשקיע ב-500 חברות סטארט-אפ, שימש בעברו כסמנכ"ל שיווק בפייפאל טרם רכישתה על ידי איביי. הוא השקיע ב-MyPermissions לאחר שזו הוקמה במסגרת חברת ההשקעות לול ונצ'רס של אביחי ניסנבאום ויניב גולן.

 

היו אלה ערן סנדלר ואבי צ'רקהם שפיתחו את עמוד הרשת הראשוני של החברה, שזכתה לתגובות חמות ממובילי דיעה בטוויטר וכך צמחה בקצה של עשרות אלפי משתמשים ביום מיד לאחר הפרסומים. בהמשך הצטרף אליה המנכ"ל אוליביה אמר, לשעבר סמנכ"ל שיווק בגט-טקסי. לפי ההערכות בתעשייה, כלל לא בטוח שמק'קלור ימשיך להשקיע בסטארט-אפים ישראלים באופן קבוע, אך השקעתו ב-MyPermission היא בדיקה ראשונה של הטריטוריה הישראלית שעשויה להביא איתה השקעות נוספות.

 

לצד מק'קלור השקיעו בחברה גם רמי ליפמן, רובי הילקביץ', פלאס ונצ'רס ו- 2B Ventures.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x