שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות התקשורת

לאחר תקלה בת ארבע שעות: הרשת של פלאפון חזרה לפעול

החברה ביצעה אתחול מחדש למערכת, לאחר שזו קרסה בשעה 19:00 והלקוחות לא יכלו להוציא או לקבל שיחות והודעות טקסט. מפלאפון נמסר כי "חקירת התקלה תימשך בימים הקרובים, ויופקו לקחים ככל שיידרש"

רותי לוי 23:5403.02.13

לאחר כארבע שעות, התקלה הגדולה בפלאפון הסתיימה: חברת הסלולר השלימה העלאה מחדש של הרשת, ולקוחותיה מצליחים להוציא ולקבל שיחות. מפלאפון נמסר כי "חקירת התקלה תימשך בימים הקרובים, ויופקו לקחים ככל שיידרש".

 

בשבע בערב, לקוחות פלאפון ברחבי הארץ החלו לדווח כי אינם יכולים לקבל להוציא שיחות והודעות טקסט. התקלה התעצמה, ובין 19:35 ל-22:40 מרבית התנועה ברשת הושבתה, למעט הגלישה באינטרנט שעבדה כרגיל. בכירי פלאפון הוזנקו למשרדים בגבעתיים ואיתם המהנדסים של חברת אריקסון ו HP - ספקי המערכות של החברה.

 

פלאפון הזמינה את כלי התקשורת למשרדיה, והמנכ"ל, גיל שרון, הסביר כי המערכות העיקריות - מתגים, HLR (מסד נתונים ראשי) והאיתותים - נבדקו על ידי מהנדסי הפיתוח שלהן מישראל ומחו"ל. בשעה 22:40 אותר הרכיב הפגום במתגים, ולאחר טיפול החלה תנועת השיחות להתאושש. "אנחנו עדיין עוסקים באיתור סופי של התקלה", אמר שרון.

 

 

בניין פלאפון בגבעתיים בניין פלאפון בגבעתיים צילום: טל כהן

 

התקלה בפלאפון נגעה ליותר מ-2.8 מיליון לקוחות. בין השאר, החברה מספקת שירותי סלולר לעובדי המדינה במשרדי הממשלה, במערכת הבריאות ובמשטרה (ללא צה"ל - העובד עם סלקום). התקלה פגעה גם בלקוחות רשת הסלולר הווירטואלית רמי לוי תקשורת שמתארחת על רשת פלאפון, ופוגעת לסירוגין גם בלקוחות HOT מובייל שמשתמשת ברשת פלאפון תחת הסכם נדידה פנים ארצי למקומות שבהם עדיין אין לה פרישה מלאה.

 

 

קריסת הרשת של פלאפון הגיעה בתקופה רגישה לחברה. רק בחודש שעבר הסתיים הסכסוך המתוקשר בין ההנהלה לעובדים סביב הקמת ועד יציג בחברה. מנויי החברה לא נפגעו מהסכסוך, והחברה, שביססה עצמה על מיתוג של רשת מתקדמת ומהירה, לא חוותה נטישה גבוהה. התקלה הנוכחית עשויה לפגוע ביציבות הנכס הבולט של פלאפון - הרשת ההנדסית.

 

תקלה בהיקף דומה אירעה בדצמבר 2010, אז קרסה רשת סלקום למשך 10 שעות בשעות העבודה והשאירה יותר מ - 3 מיליון לקוחות ללא שירות. בפלאפון יכולים להתנחם בכך שהתקלה אירעה בשעת ערב מאוחרת, שבה העומס על הרשת נמוך יותר.

x