$
אינטרנט

מכה לתעשיית סרגלי הדפדפן: גוגל תבטל את ההתקנה האוטומטית

גוגל ממשיכה להצר את צעדי חברות סרגלי הכלים: הגרסאות הבאות של כרום לא יתמכו בהתקנת סרגלים, תוספים ואפליקציות ללא אישור המשתמש. החלטת גוגל עשויה להשפיע על חלק מהחברות הישראליות בתחום

הראל עילם ואסף גלעד 17:4823.12.12
מכה נוספת לקונדואיט ושוק סרגלי הדפדפנים הישראלי: גוגל הודיעה במהלך סוף השבוע בבלוג הרשמי שלה שבגרסה הבאה של הדפדפן הפופולרי כרום, היא לא תאפשר עוד לאפליקציות רשת, תוספי דפדפן וסרגלי כלים להתקין עצמם אוטומטית ללא אישור המשתמש.

השינויים יכנסו לתוקף עם יציאת כרומיום 25. הגרסה הנוכחית של כרום היא 23, כאשר גרסה 24 כבר זמינה במצב בטא. לאור קצב העדכונים של גוגל, ניתן להניח שגרסה 25 תצא תשוחרר בבטא תוך חודשיים.

 

בלי תוספים בבקשה. דפדפן כרום בלי תוספים בבקשה. דפדפן כרום

 

מעתה, הסרגלים יבקשו מכם אישור

 

שינויים אלו תואמים למדיניות גוגל בנושא התקנות הסרגלים האוטומטיות, אותה חשפה באוקטובר האחרון. לפי ההודעה הרשמית של ענקית האינטרנט, תוספי דפדפן שיותקנו על גבי דפדפן הכרום ללא אישור המשתמש ינוטרלו אוטומטית ולא יופעלו, אלא אם יבחר בכך המשתמש.

 

ההזמנה להפעיל את התוסף תופיע כהתראה נכנסת, בפינה הימנית העליונה בדפדפן - היכן שגם מסומנות התראות נכנסות על הודעות בגוגל+, אירועים ביומן גוגל ועוד. משתמשים עדיין יוכלו לצפות בכל רשימת התוספים בדפדפן דרך תפריט ההגדרות, וכן להפעיל, לנטרל ולהסיר את התוספים השונים, לבחירתם.

 

השפעה מועטה על השוק הישראלי

 

מוקדם יותר השנה, החלה גוגל לאפשר למפתחים לשלב את פלטפורמת הפרסום שלה, אדוורדס בתוך תוספי דפדפן - כדי שיוכלו גם להציג פרסומות. השינויים יבטיחו כי מפתחים ימשיכו להשתמש באדוורדס בצורה שקופה בלבד.

 

לפני כעשרה ימים הוערך שהגדרות אדוורדס החדשות יגררו ירידה של כ-20% בהכנסות חברות ישראליות שפועלות בתחום - קונדואיט, בבילון ואחרות. עם זאת, קשה לקבוע את מידת ההשפעה של המהלך של גוגל על תעשיית התוכנות החינמיות הישראלית.

 

גורמים בכירים בענף התוכנות החינמיות טוענים כי השינוי של גוגל אינו חדש, וכי הוא מתעדכן כל פעם שענקית החיפוש משיקה גירסת תוכנה חדשה. לדבריהם, האיסור חל על התקנות סמויות של תוכנות, ללא ידיעת המשתמש כלל, תחום אפור ביותר שהחברות הישראליות ממעטות לפעול בו - לפחות בכל הקשור לתוספי כרום.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x