הייטק והון סיכון

אקסטרים ריאליטי הישראלית תמכור טכנולוגיות לסמסונג ו-NEC

עסקה מוצלחת לחברת האלקטרוניקה מהרצליה: הענקיות מדרום קוריאה ויפן ישלבו במוצריהן את טכנולוגיית זיהוי התנועה שפיתחה החברה - באמצעותה ניתן לשלוט במחשבים ללא צורך בעכבר, מקלדת או מסכי מגע

אסף גלעד 09:2219.11.12

יצרניות האלקטרוניקה סמסונג ו-NEC מאמצות את הטכנולוגיה של אקסטרים ריאליטי הישראלית שתאפשר להפעיל את המחשבים שלהן באמצעות תנועות הידיים, ללא שימוש במקלדת, עכבר או אמצעי ממשק פיזיים אחרים.

הענקיות האסייאתיות הודיעו כי ניתן יהיה להפעיל את מחשבי ה-All in One הבאים שלהן באמצעות טכנולוגיית חישת תנועות הגוף של החברה מהרצליה. לפי ההערכה, ההסכם יכניס לחברה מיליוני דולרים בשנים הקרובות. ההסכם בין סמסונג הקוריאנית לבין אקסטרים ריאליטי בנוי על רכישת טכנולוגיה ותמלוגים על כל מחשב שנמכר, בעוד ש-NEC היפנית רכשה את קוד התוכנה של אקסטרים ופיתחה גרסה חדשה שלה לצרכיה.

 

מאיה גרשון, סמנכ"ל מכירות באקסטרים ריאלטי מאיה גרשון, סמנכ"ל מכירות באקסטרים ריאלטי

 

מחשבי  ה-All in One של סמסונג כוללים מסך HD בגודל 23 אינץ' שניתן יהיה להפעיל באמצעות תנועות הידיים. ניתוק המסך מהבסיס שלו יהפוך אותו לטאבלט גדול (ולא נייד במיוחד) בעל מסך מגע ומערכת הפעלה ווינדוס 8.

 

הטכנולוגיה של אקסטרים ריאליטי מאפשרת ליצרניות מחשבים ומכשירים ניידים לחסוך את הצורך בחיישן תלת ממדי כדי לאפשר שליטה באמצעות מחוות ידיים ותנועות גוף.

 

עד כה גייסה אקסטרים ריאלטי 14 מיליון דולר. בין המשקיעים בחברה אפשר למצוא את יובל שחר, שמכר את פי קיוב ופנטקום לסיסקו (וניהל את המו"פ של סיסקו בישראל) ומשמש כמשקיע פרטי ויו"ר בקרן קרסנט פוינט; המיליארדר רון קונוויי, אחד המשקיעים הפרטיים הבולטים בעמק הסיליקון שמשקיע גם בגוגל, פורסקוור, פייפל, טוויטר ונאפסטר; האנג'ל הישראלי ניסים צרפתי, לשעבר יו"ר קרדן פיננסים, וחברת טקסס אינסטרומנטס.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x