• תפריט
חדשות טכנולוגיה

ג'ון מקאפי, מייסד ענקית האבטחה האמריקאית, חשוד ברצח

לפי הצהרה של משטרת בליז, מקאפי הוא החשוד העיקרי ברצח קבלן אמריקאי, תושב המדינה. מקאפי נעצר בעבר בחשד לשימוש והפצת סמים ודווח כי הוא מקושר למשפחות הפשע בבליז

ניצן סדן 21:1412.11.12
ג'ון מקאפי, מחלוצי תחום האנטיווירוס ואבטחת המחשב, מבוקש על ידי שלטונות בליז: לפי הודעה רשמית של המשטרה המקומית, מקאפי הוא חשוד עיקרי ברצח תושב המדינה, האמריקאי גרגורי פאול.
לדברי מרקו וידאל, ראש היחידה למלחמה בכנופיות במשטרת בליז, פאול נורה ונהרג בביתו שבעיר סן פדרו באי אמברגריס. כך דיווח היום (ב') אתר גיזמודו.

 

ביום רביעי שעבר הגיש פאול, קבלן במקצועו, תלונה בעיריית סן פדרו נגד מקאפי. לפיה, מייסד חברת האבטחה ירה בנשק והתנהג בצורה מפחידה ומאיימת. בין השניים היה ככל הנראה סכסוך שכנים שפרטיו טרם פורסמו.

 

ג'ון מקאפי. סמים, עבריינים ואנטיוירוס ג'ון מקאפי. סמים, עבריינים ואנטיוירוס צילום מסך: youtube

 

מעריץ של סמי הזיות

 

לפי ההצהרה הרשמית של משטרת בליז בנושא, בשבת האחרונה מצא כוח משטרה את פאול ללא רוח חיים, לאחר שנורה בראשו למוות. חוקרי המשטרה עדיין בוחנים מספר כיווני חקירה ומניעים, אך החשוד העיקרי שלה הוא לא אחר מאשר מקאפי, שטרם אותר.

 

לפי דיווח של גיזמודו, מקאפי נהג להתרועע עם גורמים שקשורים למשפחות הפשע בבליז. מקאפי אף החל לצרוך סם מקומי בשם MPDV, אותו שיבח בפורום הרוסי BlueLight.

 

"אני מעריץ MDPV". מקאפי "אני מעריץ MDPV". מקאפי

 

לפי גיזמודו, מקאפי פרסם 200 פוסטים שונים בנושא סמי הזיות. "אני מעריץ MDPV, זהו הסם הטוב ביותר שנוצר אי פעם", כתב. "לא רק בשל השפעותיו כמעורר מיני, אלא גם בשל האופוריה שהוא מקנה". בפוסט אחר תאר חוויה שונה: "היו לי הזיות, והפראנויה הגרועה ביותר בחיי". מקאפי כתב בפורום תחת השם Stuffmonger, בו השתמש בעבר בפורומים רבים אחרים. יצוין כי למרות זאת, לא ניתן להוכיח בשלב זה שהפוסטים אכן נכתבו על ידו. 
 

מפסגת עולם האבטחה לצמרת העולם התחתון

 

במקביל לעסקי האבטחה, השקיע מקאפי בפיתוח אנטיביוטיקה אורגנית במסגרת חברת QUORUMEX שהקים בבליז. במאי השנה פשטה היחידה למלחמה בכנופיות על ביתו של מקאפי, לאור חשדות שהוא מייצר תרופות ללא אישור ומחזיק נשק ללא רישיון. התיק נגדו נסגר מחוסר ראיות ומקאפי תבע את ממשלת בליז בגין מעצר לא מוצדק.

 

בראיון זה, שנערך לערוץ חדשות בבליז, תקף מקאפי את הפשיטה של המשטרה על ביתו במאי.

 

מקאפי ייסד את חברת האבטחה שלו ב-1987, שהציעה אנטיוירוסים ותוכנות אבטחה שונות ללקוחות פרטיים וארגוניים. ב-2011 הושלמה רכישת החברה על ידי אינטל בסכום של 7.67 מיליארד דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x