$
מכשירים ומדריכים

בלעדי לכלכליסט

אומת הסמארטפון: מספר המכשירים הפעילים בארץ עלה ב-33% השנה

בישראל פעילים כיום 3.11 מיליון טלפונים חכמים. לפי נתוני חברת המחקר Flurry, השוק מתקרב למצב של רוויה בכל הנוגע למשתמשים חדשים - וכמעט כל מי שביכולתו לרכוש סמארטפון כבר רכש אחד

עומר כביר 12:3612.11.12
בשנה האחרונה חל גידול של כ-33% במספר הסמארטפונים הפעילים בישראל, שעומד כעת על יותר מ-3.1 מיליון מכשירים. כך עולה מנתוני חברת Flurry שמוצגים במאגר נתוני הרשת STS והועברו ל"כלכליסט" באדיבות איגוד האינטרנט הישראלי.

חברת Flurry מספקת שירותי ניתוח שוק ומנטרת פעילות אפליקציות סלולריות, והנתונים שנאספו מבוססים על שירותים אלו. לפיכך, הנתונים מייצגים רק סמארטפונים שבעליהם עושים שימוש באפליקציה שפעילותה כוללת חיבור לרשת.

 

לפי הערכות, כמעט כל ישראלי שרצה סמארטפון כבר רכש אחד לפי הערכות, כמעט כל ישראלי שרצה סמארטפון כבר רכש אחד צילום: ניצן סדן

 

מכיוון שכמעט כל בעלי הסמארטפונים עושים שימוש כלשהו באפליקציה בעלת גישה לרשת - למשל, פייסבוק, יוטיוב או Waze - נראה שנתונים אלו מהווים מדד אמין לייצוג מספר המכשירים הפעילים בשוק (בניגוד למספר המכשירים שנמכרו).

 

לפי הנתונים, נכון ליולי 2012 היו בישראל 3.11 מיליון סמארטפונים עם חיבור לאינטרנט. מדובר בעלייה של כ-780 אלף משתמשים לעומת יולי 2011, עת היה מספרם 2.33 מיליון.

 

בסך הכול, נכון ליולי 2012, ל-39% מהישראלים היה סמארטפון ומספר המשתמשים בישראל זהה ל-63% מהאוכלוסייה הבוגרת (גילים 15 עד 64, כאשר יש ודאי משתמשים רבים מחוץ לטווח גילים זה). זאת, לעומת 29% מהישראלים ו-47% מהאוכלוסייה הבוגרת ביולי 2011.

 

לכל פועל כבר יש סמארטפון

 

הנתונים מצביעים על שוק מקומי שהגיע במידה רבה לרוויה בכל הקשור למשתמשים חדשים; נראה שכמעט כל ישראלי שהיה מעוניין בסמארטפון ויכל להרשות לעצמו אחד (המחיר אמנם מתחיל בכ-500 שקל למכשירי אנדרואיד בסיסיים, אך יכול להגיע גם ליותר מ-6,000 שקל למכשיר כמו האייפון 5) - כבר רכש אותו.

 

אפשר לשער שמעתה חלק ניכר ממכירות הסמארטפונים יתבסס יותר על שדרוג מצד משתמשים קיימים, ופחות על הצטרפות של משתמשים חדשים. את הזינוק בתפוצת הסמארטפונים ניתן לייחס, בין השאר, לצמיחה בהיצע המכשירים ונקודות מכירתם: יותר ויותר ישראלים מעדיפים לרכוש את המכשיר שלהם בחנויות סלולר ולא אצל המפעילות הגדולות.

 

נתוני Flurry החדשים מופיעים ביחד עם נתוני גופי מחקר אחרים במאגר STS שמפעיל איגוד האינטרנט הישראלי. "המאגר נועד לשרת גופי מחקר, יזמים, ארגונים ומוסדות אקדמיים בישראל", אמרה ל"כלכליסט" פרופ' יהודית בר אילן, חברת הוועד המנהל באיגוד האינטרנט הישראלי ויו"ר הועדה הטכנולוגית באיגוד.

 

לדבריה, "סדרת הנתונים הנ"ל הינה דוגמא אחת למידע שממנו ניתן להסיק על דפוסי השימוש של אזרחי ישראל כצרכנים בכלל וכצרכני טכנולוגיה מתקדמת בפרט".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x