בשולי הרשת

בשולי הרשת

כמה תמונות צילמה האנושות מאז המצאת המצלמה?

לפי ערוץ Vsauce ביוטיוב, המספר עומד על 3.5 טריליון תמונות, ש-10% מהן צולמו בשנה האחרונה ו-20% ממספר התמונות הכולל הועלה לפייסבוק. מעניין בכמה מהן לא מככבים חתולים

ניצן סדן 19:5510.11.12
המצלמה היא אחת ההמצאות המבריקות ביותר של האנושות; היכולת לתיעוד ויזואלי של אירועים וחוויות שינתה את הדרך בה אנחנו צורכים מידע, משתפים אותו ומבינים אותו.
הודות לפשטות השימוש וזמינות המצלמות, לאחוז ניכר מבני האדם יש כיום מצלמה או גישה לאחת. לפי סרטון חדש שהועלה לערוץ החינוכי Vsauce ביוטיוב, מאז החל השימוש במצלמות, אי שם ב-1826 (הצילום המתועד המוקדם ביותר), צולמו 3.5 טריליון תמונות - מהן 10% צולמו רק מתחילת 2012.

 

 

כיצד הגיעו למספר זה? התחקיר של Vsauce כלל נתוני ארכיון של חברות לציוד צילום, נתוני ארכיוני תמונות ברחבי העולם, מחקרים קודמים וגם לא מעט הערכות גסות (בסופו של דבר, לא כל מי שאי פעם צילם תמונה השאיר לכך עדות). הנתונים הללו הוצלבו עם מספר המצלמות שנרכשו והיקף השימוש הממוצע בהן וכך הושג המספר הסופי.

 

ארכיון התמונות הגדול ביותר: פייסבוק

 

המהפיכה האחרונה בתחום הצילום היתה עליית הרשת החברתית והשלכותיה על האופן בו אנשים מתקשרים: בשנים האחרונות חלה מגמת עליה בשיעור חשיפת המידע האישי שמבצעים משתמשים ברשת. ככל שהמשתמש צעיר יותר, כך הוא נוטה להעלות יותר תמונות של עצמו, לתעד יותר אירועים וחוויות ולשתף אותן. למעשה, 20% מכל התמונות שצולמו עד כה בהיסטוריה כבר הועלה לשרתי פייסבוק.

 

המספר שהציג Vsauce הוא עצום, אבל המספר האמיתי, יהיה אשר יהיה, עשוי להיות גדול פי כמה: בפועל קיימות תמונות שצילמו גם מצלמות מהירות, לוויינים, מטוסים צבאיים, ומצלמות אבטחה ואינן מופיעות ברשימות של Vsauce.  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x