$
מכשירים

נוקיה נפלה מרשימת חמש יצרניות הטלפונים החכמים המובילות

החברה איבדה יותר מ-60% מנתח השוק שלה בתחום הטלפונים החכמים. סמסונג בינתיים זינקה ב-100%, אפל רשמה עליה נאה של 57% בזכות השקת האייפון 5

הראל עילם 18:0726.10.12
סמסונג ממשיכה למצב את עצמה כיצרנית מכשירי הסלולר הגדולה בעולם ומכרה ברבעון האחרון יותר מ-100 מיליון מכשירים מכל הסוגים. כך עולה מהדו"ח הרבעוני של חברת המחקר IDC על שוק המובייל. כתוצאה מהגידול המהיר של סמסונג, אפל ו-ZTE, נוקיה נדחקה מחוץ לרשימת חמש יצרניות הטלפונים החכמים המובילות בעולם.

 

לפי הדו"ח, סמסונג מכרה כ-56.3 מיליון טלפונים חכמים ו-49 מיליון טלפונים פשוטים. הדבר הופך אותה ליצרנית הטלפונים המובילה הן בקטגוריית הטלפונים החכמים והן בקטגוריית המובייל הכללית. מלבד אפל, סמסונג היא החברה היחידה שהצליחה להגדיל במהלך השנה האחרונה את היקף המכירות שלה ואת נתח השוק שלה בתעשיה - שמלבד מעבר חד יותר לטלפונים חכמים, לא רשמה עליה משמעותית כמו בשנים קודמות.

 

 

נוקיה לומיה 920. עדיין לא הצליח לשנות את מאזן החברה נוקיה לומיה 920. עדיין לא הצליח לשנות את מאזן החברה

 

ברבעון האחרון נמכרו 444 מיליון טלפונים סלולריים מכל הסוגים ברחבי העולם, עליה של 2.4% בלבד לעומת הרבעון המקביל אשתקד. עם זאת, הזינוק המשמעותי היה בהיקף מכירות הטלפונים החכמים - כיום הם מייצגים 40% מכלל המכירות, לעומת 28% לפני כשנה.

 

סמסונג עולה, ZTE מזנקת, אפל מדשדשת במקום

 

סמסונג הגדילה את יצור הטלפונים החכמים שלה ב-100%, והורידה את היקף מכירות הטלפונים הפשוטים ב-18%. היא כיום שולטת על 31% משוק הטלפונים החכמים. אפל מצידה צמחה ב-57%, מעט מעל קצב צמיחת שוק הטלפונים החכמים בכללותו ומספיק על מנת לייצב את מעמדה כיצרנית הטלפונים החכמים השניה בגודלה בעולם, עם 15% מהשוק. הקפיצה במכירותיה של אפל ברבעון האחרון היא בעיקר בזכות השקת האייפון 5 - ברבעון הקודם, אפל צמחה ב-27.5% בלבד.

 

 

סמסונג גלקסי S3 מיני. מכשירים כאלו מחזקים את מעמדה של החברה כיצרנית המובילה בעולם סמסונג גלקסי S3 מיני. מכשירים כאלו מחזקים את מעמדה של החברה כיצרנית המובילה בעולם

 

RIM מצידה ממשיכה לקרוס - החברה שבעבר שלטה על עיקר שוק הטלפונים החכמים העולמי מחזיקה כיום ב-4.3% בלבד מהשוק, לעומת 9.6% לפני כשנה. חברת HTC הטייואנית רשמה ירידה דומה, וירדה מ-10.3% ל-4% בלבד. נוקיה, שלא נמצאת יותר ברשימת חמשת היצרניות המובילות, איבדה לפחות 60% מהיקף מכירות הטלפונים החכמים שלה בשנה אחת.

 

ZTE הסינית, שמתקשה לחדור לארצות הברית בגלל התנגדות הקונגרס האמריקאי, מתנהלת בצורה דומה לסמסונג ומעבירה את עיקר הפעילות שלה לטלפונים חכמים, עם גידול משמעותי של 83% בהיקף מכירות הטלפונים החכמים ברבעון הנוכחי ו-300% ברבעון הקודם, אבל גם ירידה חדה מאוד של 45% בהיקף מכירות הטלפונים הפשוטים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x