$
חדשות טכנולוגיה

מארק בניוף: "ווינדוס 8 תהיה ווינדוס האחרונה"

מנכ"ל סיילספורס טען שלארגונים היתה סיבה טובה לשדרג את מחשביהם מוויסטה לווינדוס 7, אולם מערכת ההפעלה הבאה בסדרה, שתושק השבוע, אינה רלוונטית עוד - לאור הנסיקה בתפוצת הסמארטפונים ומחשבי הלוח

כלכליסט 09:2921.10.12

מארק בניוף, ממייסדי סיילספורס ומנכ"ל החברה, טוען שלמערכות ההפעלה של מיקרוסופט אין עתיד בארגונים. זאת, רק מספר ימים לפני השקתווינדוס 8, מההשקות הגדולות והיקרות בהיסטוריה.

 

לטענת בניוף, ווינדוס 8 תהיה האחרונה בסדרת מערכות ההפעלה של מיקרוסופט: "ווינדוס 8 היא הימור. האם מנמ"רים יעדכנו אליה, או שיעשו משהו אחר?" אמר. "זה הסוף של ווינדוס.. ווינדוס אינה רלוונטית יותר".

 

העולם עובר למובייל, מי צריך ווינדוס?

 

לפי דיווח של Venture Beat מסוף השבוע, בניוף אמר את הדברים במסגרת אירוע Cloudforce של החברה בניו יורק, במהלך סבב שאלות ותשובות שניהל עם העיתונאים שבקהל. המנכ"ל סיפר על שיחה שהיתה לו עם מנהלת אצל אחד מלקוחותיו, שהסבירה שאין לחברה שלה כל כוונה לשדרג לווינדוס 8.

בניוף אמר שאנשים לא מנהלים שיחות תכופות דרך המחשב אלא בעיקר דרך סמארטפונים (ושואפים לרכוש להם מחשבי לוח). לאור זאת, טען המנכ"ל, ירדה חשיבותה של ווינדוס. הוא הסביר שמנמ"רים שדרגו את ווינדוס ויסטה לווינדוס 7 משום שהיה צורך בכך - צורך שאינו קיים כרגע, לדעתו.

 

ווינדוס 8 ווינדוס 8

 

הארגונים עדיין צפויים לשדרג

 

בניוף הוא מנהיג דעה בתחומי המחשוב הארגוני ומחשוב ענן בפרט ויתכן שדבריו ישפיעו על תוכניות שדרוג המערכות של מנמ"רים ומנהלי רכש. עם זאת, רוב הארגונים מתבססים על מערכות ההפעלה של מיקרוסופט ולפיכך כנראה שיעדיפו לשדרג מערכת קיימת ולא לקלוט ולהטמיע מערכת הפעלה אלטרנטיבית, ממשפחת לינוקס למשל.

 

על אף טיעוני בניוף, ווינדוס 8 היא גמישה מקודמותיה, ופועלת על שלל פלטפורמות בגרסאות שונות שניתנות לסנכרון. בכך, יוכלו ארגונים לבחור בפלטפורמה המתאימה עבורם למערכת ההפעלה, להעביר מידע בין מכשיר למכשיר בקלות ועוד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x