$
חדשות טכנולוגיה

שאול אולמרט סוגר את גיימגראונד - ופותח חברה חדשה

החברה הציעה לגיימרים בפייסבוק ובמשחקים מרובי משתתפים שירותי אחסון וסחר בחפצים וירטואליים. החברה כמעט ונרכשה על ידי גורם לא ידוע - רכישה שבוטלה ברגע האחרון

אסף גלעד 17:4309.08.12

חברת הסטארט-אפ של שאול אולמרט ואיציק בן בסט Gameground נסגרה לאחרונה ועשרת עובדיה פוטרו. סגירת החברה אירעה בחודש מאי האחרון ובינתיים מצאו כל העובדים מקומות עבודה חדשים, חלקם בסיוע מנהליה של גיימגראונד.

 

את הסיפור חשפה חברת המחקר IVC, אשר לפי הפרטים שפרסמה גייסה

גיימגראונד 11.4 מיליון דולר משורה של משקיעי צמרת בהם קרן סקויה, קרן ההון סיכון של מפעילת הסלולר וודאפון ובנק ההשקעות היפני סופטבנק. 

 

על פי הערכות מקורבים לחברה, מספר חברות טכנולוגיה התעניינו ברכישת נכסי החברה, וגיימגראונד אף חתמה על מזכר הבנות לרכישתה, על פי אחד המקורבים לחברה "בסכום נאה מאוד" על ידי חברה ציבורית גדולה. עסקת המכירה נפלה ברגע האחרון כשהחברה הציבורית נקלעה לקשיים וחזרה בה ממזכר ההבנות, אז החליטה גיימגראונד להקפיא פעילותה ולהתרכז במכירת הפלטפורמה הטכנולוגית שלה.

 

שירותים מתקדמים לגיימרים

 

גיימגראונד שינתה את המודל העסקי שלה במרוצת הזמן. היא הוקמה כחברה שמספקת לשחקן הקונסולות והמחשב האישי מעין בנק על גבי הרשת המרכז "חשבונות" של שחקנים ומאפשר להם לשמור נתונים אישיים לגבי הפרופיל האישי שלהם במשחקים השונים שהם משחקים, וכן לסחור בפריטים בעלי ערך מתוך עולם המשחקים, בהם למשל World of Warcraft. בהמשך שינתה את המיקוד שלה לאפליקציית פייסבוק הייחודת למשחקי מיומנויות.

 

אחד הנכסים המשמעותיים שצברה גיימגראונד הוא 3 מיליון משתמשים, חצי מתוכם משתמשים פעילים בחודש. בחודש מרץ האחרון, נכנסה גיימגראונד לרשימת 300 האפליקציות הפופולריות ביותר בפייסבוק. על פי מקורות שונים ברשת נראה שלחברה עדיין יש כיום עשרות אלפי משתמשים פעילים, אולם הנתונים לא נכונים כיוון שהמוצר הושבת כליל לפני כארבעה חודשים. גרסאות שונות נשמעו ממקורות שונים לגבי הסיבה לסגירת החברה בהן המודל העסקי של החברה לא ייצר לה צמיחה מספקת ועל כן החליט חבר המנהלים של החברה לסגור את פעילותה במאי האחרון. המודל העסקי של החברה התבסס על רכישת טובין וירטואלי וטורנירים בתשלום.

 

את גיימגראונד הקימו שאול אולמרט, איציק בן-בסט (שהגיע מענקית המשחקים בליזארד) וגיא מרגולין, שהיה סמנכ"ל התפעול הבכיר של 888, ענקית ההימורים ברשת.

 

אולמרט ניהל את חטיבת הדיגיטל של MTV ושימש תקופה כסמנכ"ל השיווק של קונדואיט. עוד במהלך נסיון המכירה של גיימגראונד הקים יחד עם ארבעה מעובדי החברה סטארט-אפ חדש בשם PlayChanger והשלימה גיוס ראשוני של מאות אלפי דולרים בודדים. אולמרט מכהן בה כמנכ"ל , ושותפו ירון בוזנח, מבעלי וולי לשעבר, משמש בה כסמנכ"ל פיתוח.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x