$
אינטרנט

פס צר: באי האולימפיאדה מתבקשים לא לצייץ

דרישות הפס הרחב של האולימפיאדה גדולות משחשבו והקהל באירועים התבקש לא לשלוח ציוצים או הודעות SMS - כדי לא לקטוע את שידורי הטלוויזיה

יוסי גורביץ 12:0330.07.12
מתכנני האולימפיאדה בלונדון התגאו בכך שהיא תהיה האולימפיאדה המרושתת ביותר, הודות לרוחב פס שיאפשר גם לחברות וגם לקהל לחלוק את החוויה האולימפית עם העולם. כעת מסתבר שהתכנון כשל והפס פשוט אינו רחב מספיק: באי האולימפיאדה התבקשו אתמול (א') שלא לשלוח ציוצים או הודעות SMS אלא
אם הם דחופים, מחשש לקריסת השידורים. כך דיווחה סוכנות הידיעות רויטרס.

 

בשבת, בעת מרוץ האופניים לגברים, קרסו שידורי הטלוויזיה מספר פעמים, מה שהרגיז מאד את הצופים הבריטים: המירוץ היה אמור להיות אחד האירועים שבהם הובטח כי בריטניה תזכה במדליית זהב. אבל השידורים בלוויין קרסו שוב ושוב, ובוועד האולימפי טענו כי מדובר בתקלת רשת, שנבעה מכך שהצופים שעמדו לאורך המסלול שלחו מספרים עצומים של ציוצי טוויטר ויצרו לחץ על הרשת, שפשוט לא עמדה בעומס.

 

בכמה נקודות במרוץ העומס על הרשת היה גדול כל כך, שגם מכשירי מיקום שהותקנו על אופני המתחרים עצמם לא הצליחו להעביר נתוני מיקום ומהירות. 
 

בוועד האולימפי הדגישו שלא נאסר על הצופים לשלוח הודעות טקסט או ציוצים ושאין כוונה להטיל איסור שכזה. עם זאת, הקהל התבקש לגלות התחשבות ולאפשר גם לאנשים שצופים באירועים מרחוק לראות אותם. ראש עיריית לונדון, בוריס ג'ונסון, הזהיר לפני כשנה כי העומס על הרשת האולימפית יהיה גדול מהצפוי, משום שמאות אלפי צופים ירצו לחלוק רגע אולימפי עם קרובי המשפחה וחברים. 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x