$
אינטרנט

שינויים בהרגלי העריכה: פייסבוק תאפשר לשנות תגובות לאחר הפרסום

משתמשי הרשת החברתית יוכלו לערוך תגובות לסטטוסים כדי לתקן שגיאות כתיב או לשנות ניסוחים, אבל זהירות: גם התגובות המקוריות יוצגו. בכך מאמצת פייסבוק עוד יכולת שמציעה גוגל+

דור צח 13:3422.06.12

אחת הצרות שמהן סבלו משתמשי פייסבוק לאורך השנים היתה העובדה שלא ניתן לערוך תגובות ברשת החברתית הגדולה בעולם. גולש שכתב שהוא "שיכןר" במקום "שיכור", למשל, נאלץ להעתיק את התגובה, למחוק אותה ולשלוח אותה מחדש - כל זאת כשהוא, ככל הנראה, שתוי למדי. מבעיה דומה סבלו משתמשים שנזכרו ברגע האחרון במשפט שרצו להוסיף לתגובתם. אלא שכעת המצב הזה משתנה בהדרגה.

 

חלק ממשתמשי פייסבוק יכולים כעת לערוך תגובות לאחר שליחתן, וברשת החברתית אמרו לאתר חדשות הטכנולוגיה טק-קראנץ' כי בימים הקרובים היכולת הזאת תגיע לכל המשתמשים. עם זאת, התגובות המקוריות אינן נמחקות מהאתר - והגולשים יכולים לראות אותן באמצעות הקשה על הקישור Edited מתחת לתגובה הערוכה. המטרה, סביר להניח, היא למנוע "רמאויות": למשל, אם גולש טען שאוקלהומה ינצחו את מיאמי בגמר ה-NBA, הוא לא יוכל ליצור מצג שווא שלפיו טען את ההיפך.

 

אפשרות עריכת התגובות מחליפה יכולת טרייה יחסית בפייסבוק, שהקלה על שליחתן מחדש של תגובות זמן קצר לאחר הפרסום המקורי. היכולת החדשה עדיין מוגבלת לגלישה באתר ממחשבים. היא אינה זמינה בגרסאות המובייל של פייסבוק (שבהן טעויות הקלדה ותיקון אוטומטי נפוצות מאוד), או באתרים חיצוניים המשלבים את ממשק התגובות שלה. כמו כן, לא ניתן לערוך סטטוסים - אלא רק את התגובות להם.

 

לפי שעה, פייסבוק עדיין אינה מאפשרת לערוך סטטוסים אחרי הפרסום לפי שעה, פייסבוק עדיין אינה מאפשרת לערוך סטטוסים אחרי הפרסום צילום מסך: Facebook

 

בדומה לפיצ'רים אחרים ששילבה פייסבוק, גם אפשרות עריכת התגובות כיכבה קודם לכן ברשת חברתית אחרת: גוגל+. השירות מבית גוגל אמנם אינו מהווה תחרות של ממש לפייסבוק לפי שעה, אך נראה כי הוא גורם לצוקרברג ואנשיו להגיב. בעבר השיקה פייסבוק "רשימות חברים" בתגובה ל"מעגלים" של גוגל+, ושילבה שיחות וידיאו בתגובה ליכולת דומה שהציעה גוגל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x