$
בשולי הרשת

בשולי הרשת: המעריץ שרוצה לבנות את האנטרפרייז

מעריץ אלמוני של "מסע בין כוכבים" פתח אתר שמוקדש לחלום חייו: ליצור דגם פועל של ספינת החלל האגדית, בעלות של טריליון דולר. "חילוץ הבנקים עלה יותר, והפרויקט יעודד צעירים להפוך למדענים", הוא מסביר

הראל עילם 16:3928.05.12
ב-2006 רכש מעריץ מושבע של "מסע בין כוכבים" את המודל המקורי של ספינת החלל אנטרפרייז-D, תמורת סכום צנוע של 576 אלף דולר. כעת מציג מעריץ אחר תוכנית מעט יותר יקרה: לבנות את האנטרפרייז האמיתית, חללית ענק שתוכל לאכלס מאות איש, בעלות של עד טריליון דולר. המעריץ, שאינו מזדהה בשמו
אך מכנה את עצמו BTE Dan, טוען שניתן להשלים את הפרויקט תוך 20 שנה.

 

המעריץ, מהנדס חשמל עם 30 שנות ידע, הקים את האתר המפורט להפליא Build The Enterprise – המוקדש למאמץ ליצור את ספינת החלל הענקית, בטכנולוגיה שכבר זמינה לנו היום.

 

היא אולי לא תהיה מסוגל לנוע יותר מהר ממהירות האור, אבל עם מנועי יונים היא תוכל להגיע למאדים תוך 90 יום ולאכלס כאלף איש, עם מסה של 85 אלף טון. בדרך היא תהיה גבוהה יותר מכל בניין שנבנה אי פעם, תוכל לתדלק ספינות קטנות ממנה, ולתפקד כמפעל, תחנת חלל ומעבדה.

 

גם אם הפרויקט השאפתני להחריד יתממש, השאלה המתבקשת היא "מי צריך את כל זה?". לפי המעריץ האלמוני, המטרה היא לעודד אותנו לחשוב בגדול ולחזור אל החלל. "אם אנחנו רציניים לגבי יצירת נוכחות אנושית קבועה בחלל, אנחנו צריכים ספינה גדולה", הוא מסביר. המעריץ מציע לפתוח את סוגיית עיצוב החללית למדענים ומהנדסים מכל העולם, במתכונת של קוד פתוח.

 

הסכום העצום להקמת הפרויקט לא מרתיע את המעריץ, והוא מציין בהומור שהמלחמה בעיראק או חילוץ הבנקים במשבר הכלכלי עלו הרבה יותר. "מעל לכל דבר, האנטרפרייז היא מקור השראה. היא תשפיע על צעירים, ותעודד אותם להיות מדענים ומהנדסים", הוא מסביר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x