$
חדשות טכנולוגיה

המכשול האחרון הוסר: סין אישרה את עסקת גוגל-מוטורולה

עסקת הענק, בהיקף של 12.5 מיליארד דולר, צפויה להתבצע בתוך שבוע בעקבות האישור; צו שהוצא בארה"ב עלול לאסור ייבוא חלק ממוצרי מוטורולה, בעקבות תלונה על הפרת פטנטים באנדרואיד מצד מיקרוסופט

יוסי גורביץ 11:0420.05.12
שלושה חודשים אחרי אירופה וארה"ב, הודיעה סין בסוף השבוע כי היא מאשרת את עסקת הרכישה של מוטורולה מוביליטי בידי גוגל. הסכמתה של סין מסירה את המכשול האחרון בפני העסקה, ששוויה מוערך בכ-12.5 מיליארד דולר, והיא צפויה להתממש בתוך שבוע.

 

ההסכמה הסינית מלווה בתנאי:

גוגל התחייבה כי אנדרואיד תישאר מערכת הפעלה חופשית וחינמית ליצרניות מכשירי הסלולר במשך חמש שנים לפחות. תנאים אחרים שהציבה סין – כולל הדרישה שגוגל לא תעדיף את מוטורולה על פני יצרניות אנדרואיד אחרות – הועמדו בעבר גם על ידי הרגולטורים בארה"ב ואירופה.

 

לפי ההערכות, גוגל רכשה את מוטורולה בעיקר בשל תיק הפטנטים שלה, הכולל כ-17 אלף פטנטים. גוגל התלוננה בעבר כי אנדרואיד נמצאת תחת מתקפה משולבת של מספר חברות גדולות – בהן מיקרוסופט, אפל ואורקל – שמטרתה, כדבריה, "לחנוק" את מערכת ההפעלה באמצעות תביעות משפטיות. הפטנטים של מוטורולה עשויים לסייע לגוגל להתמודד עם המתקפה הזו, אך גם יכולים להוביל להסלמה נוספת במלחמת הפטנטים שמשתקות את עולם הטכנולוגיה.

 

הדגמה לבעיה שבפניה ניצבת גוגל התקבלה בסוף השבוע: רשות הסחר הבינלאומי בארה"ב (ה-ITC) הוציא צו האוסר על ייבוא שורה של מכשירי אנדרואיד מתוצרת מוטורולה לארה"ב. ההחלטה התקבלה לבקשת מיקרוסופט, לאחר שלטענתה מוטורולה הפירה פטנט שלה על "יצירת בקשות לפגישה ועדכוני לוח שנה קבוצתיים ממכשיר סלולרי." הצו צפוי להכנס לתוקפו בתוך 60 ימים, אך טעון עדיין את אישורו של נשיא ארה"ב, ברק אובמה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x