$
אינטרנט

עכשיו זה רשמי: סקוט תומפסון התפטר מתפקיד מנכ"ל יאהו

ההסתבכות שעלתה למנכ"ל ביוקר: יאהו הודיעה הערב כי מחליפו הזמני של תומפסון הוא רוס לווינסון, מנהל חטיבת המדיה והפרסום; הפרשה החלה לאחר שהמשקיע דניאל לואב גילה כי תומפסון הצהיר בקו"ח על תואר במדעי המחשב שבו לא החזיק

הראל עילם ואיתי שמושקוביץ 23:0413.05.12

יאהו הודיעה הערב (א') באופן רשמי כי המנכ"ל סקוט תומפסון עזב את החברה. המחליף הוא רוס לווינסון, שמונה זמנית למנכ"ל. לוינסון, שהצטרף ליאהו בסוף 2010, מנהל את חטיבת המדיה של החברה ואחראי במסגרת תפקידו על תחום הפרסום.

 

ההודעה הרשמית לא מפרטת באילו תנאים עזב תומפסון

את החברה וגם לא את הסיבות לעזיבתו. בנוסף הודיעה יאהו על מינוי פרד אמורוסו ליו"ר הדירקטוריון, שיחליף את רוי בוסטוק אשר הודיע לפני 3 חודשים על פרישה מהתפקיד.

 

החברה ציינה גם כי היא הגיעה לפשרה עם חברת ThirdPoint, שנציגיה הם אלה שדרשו את פיטורי תומפסון - שלושה נציגים של החברה ימונו לדירקטוריון יאהו כבר השבוע.

 

העיתונאית הנחשבת קארה סווישר, מהבלוג All Things D. דיווחה הערב כי בעוד שהחברה צפויה להגיד שההתפטרות היא "מסיבות אישיות", הסיבה שעומדת מאחורי האירוע היא ככל הנראה השערוריה התקשורתית סביב הסימוכין האקדמאיים של תומפסון, שלפי טענות המשקיעים "שיקר" להנהלה.

 

לפני כשבוע וחצי אחד מבעלי המניות האקטיביים בחברה, דן לאוב, הגיש תלונה לדירקטוריון ולרשות ניירות הערך האמריקאית (SEC) בטענה שתומפסון שיקר לחברה ולמשקיעים - בקורות החיים שלו נרשם שהוא מחזיק בתואר ראשון במחשבים מסטונהיל, בעוד שבפועל יש לו תואר בחשבונאות בלבד. גם במסמך הרשמי שהוגש ל-SEC נרשם כי לתומפסון יש תואר במחשבים.

 

לאוב, מנהל קבוצת הגידור Third Point, מנסה להתמודד כעת לדירקטוריון החברה ומחזיק ב-5.8% מהמניות. לפי הדיווחים, הדירקטוריון נמצא כעת במגעים עם לאוב ויגיע איתו מחר לפשרה, לפיה הוא יעניק לו ולמקורביו שלושה כסאות בדירקטוריון. חמישה חברים נוכחיים יעזבו את הדירקטוריון בתגובה.

 

במקור, יאהו טענה כי מדובר ב"טעות תמימה" אך הדבר לא עצר את ההתעניינות התקשורתית בנושא - מספר רב של עיתונאים מצאו כי תומפסון שינה את קורות החיים שלו בעבר ואף הציג את עצמו כמהנדס בראיונות קודמים לעיתונות. בעקבות זאת, הדירקטוריון הודיע על הקמת ועדת חקירה בנושא.

 

תומפסון עצמו הצטרף לחברה רק בינואר האחרון, ובעבר תפקד גם כנשיא פייפאל. הוא החליף את קרול בארץ, שהודחה על ידי הדירקטוריון בספטמבר 2011.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x