• תפריט
חדשות טכנולוגיה

הקינקט קופץ לריבאונד: תלמידים יבנו רובוטים שמשחקים כדורסל

עשרות אלפי תלמידי תיכון מרחבי העולם, בהם גם מישראל, ייעזרו במערכת זיהוי התנועה הפופולרית במטרה ליצור רובוט ספורטיבי

הראל עילם 16:4009.01.12

הקינקט מגיע לזירת הקרב, לפחות בבתי הספר: למעלה מ-50 אלף תלמידים מ-45 אלף תיכונים ברחבי העולם, בהם ישראלים, יעצבו השנה רובוטים שישתמשו במערכת זיהוי התנועה של מיקרוסופט כאמצעי הניווט, הזיהוי והאינטראקציה המובילים שלהם. 

 

התוצרים שיפיקו הסטודנטים יישלחו לאחר

לכן בתחרות הרובוטים הנחשבת First Robotics, כאשר האתגר הוא ליצור רובוט המסוגל לשחק כדורסל. מדובר באחת התחרויות הנחשבות ביותר בתחום הרובוטיקה, והיא מאורגנת על ידי ארגון First - שהוקם ב-1989 על מנת לקדם מצוינות ומדע בבתי ספר תיכונים. מילגות בשווי 15 מיליון דולר יחולקו בין הקבוצות הזוכות.

 

סבב התחרויות השנתי נפתח רשמית בסוף השבוע באוניברסיטת ניו המפשייר, ובין מי ששלחו ברכות וידיאו ניתן היה למצוא גם כמה "אורחי כבוד", כמו הקומיקאי סטיבן קולבר. מייסד First, דין קאמן, אמר: "אנחנו לא רוצים ליצור תחרות רק לגיקים. אנחנו רוצים שהיא תהיה עבור כולם, ולכן השנה בחרנו אתגר ויזואלי שיהיה מוכר ומרגש עבור כולם - כדורסל". מנהל הארגון, ביל מילר, הוסיף: "אתם תהיו בשוק. עד סוף התחרות אתם תראו רובוטים שישחקו כדורסל באולם מלא, והרבה מאוד הגנה והתקפה".

 

התלמידים המשתתפים במיזם הם בכיתות ט' עד י"ב, ומטרתם היא לבנות רובוט פועל בששת השבועות הקרובים במשקל של עד 54 קילו. כל קבוצה קיבלה ערכת בניה לרובוט הכוללת מאות חלקים שונים ומותרים, ובהם גם את מצלמת הקינקט וכלי פיתוח מבית מיקרוסופט. 

 

הקדם-תחרויות המקומיות ייערכו במהלך חודש מרץ: אצלנו, לפי אתר First ישראל, ייערך סבב המוקדמות בהיכל נוקיה ב-6 וב-7 בחודש. הסבב הרשמי הראשון יפתח בסנט לואיס באפריל הקרוב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x