$
אינטרנט

ארגון "לוחמה משפטית" ישראלי מאיים לתבוע את טוויטר

"שורת הדין", ארגון משפטי ישראלי שמתמחה בתביעות נגד פלסטינים, מאיים לתבוע את טוויטר משום שהיא "מאפשרת" את חשבון החיזבאללה

יוסי גורביץ 11:5701.01.12
ארגון שורת הדין, ארגון משפטי ישראלי שמתמחה בתביעות נגד ארגונים פלסטינים ותומכיהם, שלח במהלך סוף השבוע מכתב לטוויטר, ובו איים את הרשת החברתית כי יתבע אותה אם לא תסגור באופן מייי את חשבונותיהם של ארגוני החיזבאללה והשבאב הסומאלי, המסונף לאל קאעדה. כך דיווחו שורה של מקורות.

 

"שורת הדין" מתאר את עצמו כארגון המשתמש ב-Lawfare, כלומר עושה שימוש מלחמתי בכלים משפטיים. זאת טענה שמופנית לעתים קרובות כנגד ארגוני זכויות אדם התובעים את מדינת ישראל וצה"ל.

 

הארגון דיווח כי בשנה שעברה הגיש תביעה יצוגית נגד נשיא ארה"ב לשעבר ג'יימס ארל קרטר בשל "יצוג שגוי במכוון" של ישראל בספר שכתב; כי איים בתביעה על פייסבוק ובכך הביא לסגירת עמודי "אינתיפאדה שלישית"; כי הגיש עתירה, שנדחתה, למנוע את גירוש פעילי המשט לעזה כדי להעמידם לדין; וכי עתר לבג"צ בדרישה שעצורי החמאס יועמדו לדין לא רק על רצח אלא גם על פשעי מלחמה. לפני כשבועיים, עתר שורת הדין לבג"צ בדרישה לעכב את שחרור האסירים בחלק השני של עסקת שליט.

 

במכתב שנשלח לטוויטר, כתב הארגון: "עליכם לדעת כי אספקת שירותי מדיה חברתית ושירותים נלווים לקבוצות טרור מנוגדת לחוק האמריקאי ותחשוף את טוויטר בע"מ ואת פקידיה הן לתביעה פלילית והן לתביעה אזרחית מצד אזרחים אמריקאים ואחרים שהפכו לקורבנות מעשי טרור שבוצעו על ידי החיזבאללה, אל שבאב, או ארגוני טרור זרים אחרים." הארגון ציטט את פסיקת בית המשפט העליון האמריקאי מ-2010 האוסרת על "מתן סיוע" לארגוני טרור בינלאומיים.

 

"שורת הדין" דרש כי טוויטר תסגור לאלתר את הפרופילים של החיזבאללה, תחנת הטלוויזיה אל מנאר, ואל שבאב, וכי יספק לה הוכחות על סגירת החשבונות בכתב. לאחרונה נשמעו דרישות דומות מצד הסנאטור הניאו-קונסרבטיבי, ג'ו ליברמן, כי טוויטר תסגור את החשבון של אל שבאב - בין השאר, המפעילים של חשבון אל שבאב מגחיכים בעקביות את הדוברים של כוחות הקואליציה בסומאליה.

 

 

דובר טוויטר מסר בתגובה כי אין לטוויטר מה לומר על התביעה המתגבשת או על הגישה לטוויטר של הקבוצות האמורות, אך הוא הדגיש כי לטוויטר יש מסורת ארוכה של אי הזדהות פוליטית ושמירה על חופש הביטוי.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x