$
אינטרנט

ליבינגסושיאל דוחה את ההנפקה, מנסה לגייס 400 מיליון דולר

אתר הדילים המתחרה בגרופון מנסה לגייס הון לפי שווי של שישה מיליארד דולר, אך עד כה הצליח להשיג פחות ממחצית מהסכום הרצוי

יוסי גורביץ 12:3008.12.11

ליבינגסושיאל, חברת הדילים המתחרה בגרופון ושנחשבת לשניה בגודלה בתחום, מנסה בשבועות האחרונים לגייס 400 מיליון דולר תמורת מניות לפי הערכת שווי של שישה מיליארד, אך עד כה הצליחה למכור מניות בשווי 176 מיליון דולר בלבד. כך דיווחה הבוקר (ה') סוכנות הידיעות בלומברג, בהסתמך על

מסמכים שהעבירה ליבינגסושיאל לרשות לניירות ערך.

 

בין המשקיעות בליבינגסושיאל נמצאות אמזון ו-US Venture Partners. העסקה בוצעה בתיווך בנק ג'יי.פי. מורגן, שגם יקבל עמלה של כחמישה מיליון דולר. מקורות מקורבים לעסקה אמרו בליבינגסושיאל מאמינים כי יצליחו למצוא קונים לשאר המניות, בשווי 224 מיליון דולר, בשבועות הקרובים.

 

מוקדם יותר השנה הודיעה החברה כי בכוונתה לצאת להנפקה, גם כן לפי שווי של שישה מיליארד דולר, אך לאחר הנפקות בעייתיות של כמה חברות הייטק אחרות – בהן גרופון, שמנייתה איבדה 42% מערכה לפני שחזרה לשווי ההנפקה שלה בימים האחרונים – החליטה לגייס כספים ולדחות את הכניסה לבורסה כדי להיערך אליה כיאות. פרשנים אמרו לבלומברג כי לחברה יש הוצאות כבדות בגיוס עובדים, משום שהיא התחייבה שיהיה נציג שלה בכל עיר שבה היא מספקת עסקאות.

 

ערכה של ליבינגסושיאל כמעט והוכפל מאז אפריל: אז גייסה החברה 400 מיליון דולר על פי הערכת שווי של כ-3.5 מיליארד. אם תצליח החברה לגייס את 400 המיליונים שהיא מנסה להשיג כעת, סך ההשקעות בה יעמוד על כ-1.05 מיליארד דולר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x