שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מכשירים

בלעדי ל"כלכליסט": אייפון 4S ינחת בחנויות בישראל בסוף השבוע הבא

חודשיים אחרי שהושק בארה"ב, מגיע הדגם הסלולרי החדש של אפל לחנויות של שלוש הספקיות הגדולות בישראל. המחיר הרשמי טרם נחשף, אך בחנויות הפרטיות כבר ניתן להשיגו בטווח מחירים של 4,500-4,000 שקל

גילעד נס 06:5806.12.11

הדגם החדש של האייפון, האייפון 4S, יושק ב־16 בדצמבר בשלוש חברות הסלולר הגדולות, כך נודע ל"כלכליסט". אפל אישרה לחברות להתחיל לשווק את המכשיר החל בתאריך זה, והחברות יכולות להתחיל למכור אותו רשמית בחצות הלילה שבין חמישי לשישי בשבוע הבא.

 

עם זאת, ספק אם החברות אכן

יפעילו את סניפיהן לביצוע המכירה כבר משעה חריגה זו. הדגם האחרון של האייפון התקבל בהיעדר התרגשות לעומת הדגם הראשון, שהגיע לישראל בדצמבר 2009, ולכבודו יזמו החברות "לילה לבן" של מכירות.

 

המכשיר צפוי להימכר במודל דומה לזה שנקבע לדגמים הקודמים - פריסת התשלום ל־36 חודשים וקבלת זיכוי בחשבון החודשי כל עוד הרוכש הנו לקוח של חברת הסלולר שממנה רכש את המכשיר. טרם נחשף המחיר שלפיו ימכרו חברות הסלולר את האייפון 4S. החנויות הפרטיות בישראל מוכרות דגם זה במחיר של 4,500–3,740 שקל. בארה"ב נעים המחירים בין 199 דולר ל־399 דולר (תלוי בנפח האחסון, הנע בין 16 ל־64 ג'יגה) בהתחייבות לשנתיים, או תמורת 849–649 דולר ללא התחייבות.

 

מועד השקת האייפון בכל מדינה נקבע בידי אפל, וחברות הסלולר הגדולות הן היחידות המורשות למכור את המכשיר בישראל תוך שימוש במשאביה של אפל (למשל, החלפת מכשירים תקולים במכשירים חדשים או שימוש בנכסי המיתוג שלה בפעילות שיווקית). עובדה זו משמשת בידיהן ככלי, זמני לפחות, לשימור הלקוחות המעוניינים לרכוש את המכשיר תוך קבלת החזר כספי בשיטת "חיוב־זיכוי", וקבלת שירות תמיכה ותיקונים רשמי.

 

האייפון 4S הושק לראשונה בקרב ספקיות הסלולר בארצות הברית באמצע חודש אוקטובר, לאחר שאפל הכריזה עליו בתחילת החודש. כבר ימים מספר לאחר ההשקה בארה"ב החלו חנויות פרטיות בישראל לייבא מכשירים בהיקף מוגבל למכירה לציבור הישראלי, אך לא במסגרת שיתוף פעולה רשמי עם אפל.

 

למרות ביקורות פושרות שקיבל, בעיקר כיוון שלא הציג חידושים טכנולוגיים מסעירים ביחס לדגם הקודם שהושק לפני שנה, מכירותיו של הדגם הנוכחי שברו שיאים בקרב ספקיות הסלולר האמריקאיות. החידוש הטכנולוגי שזכה לתשומת הלב הרבה ביותר באייפון החדש הוא מערכת תפעול המכשיר באמצעות הוראות קוליות בשם סירי (Siri), שאינה רלבנטית לדוברי עברית כיוון שהיישום עדיין אינו תומך בשפה זו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x