$
הייטק והון סיכון

גוגל מצטרפת לטרנד: תקים חממה לסטארט-אפים במגדל אלקטרה

ענקית החיפוש תתמוך ב-20 מיזמים בכל פעם ותסייע להם בגישה למשרדים, מידע, חיבור אינטרנט, הדרכות ושירותים פיננסיים ומשפטייים

אסף גלעד 11:1713.11.11

גוגל מצטרפת לטרנד ומקימה חממה לקידום סטארטאפים ישראליים. החממה מתוכננת להיכנס לפעילות בחודש אוגוסט בשנה הבאה, ותמוקם על פני קומה שלמה במגדל אלקטרה בתל אביב, ברחוב יגאל אלון. תחילת הפעילות של החממה תהיה יחד עם כניסת גוגל ישראל ומרכז המו"פ למגדל.

 

החממה תפעל במתכונת

של הרצת 20 סטארטאפים בכל מחזור, שיתחלף בכל כמה חודשים. בגוגל מדגישים כי החממה הטכנולוגית תפעל בנפרד ממרכז המו"פ ותהווה קהילה בפני עצמה. גוגל ישראל לא תשקיע תמורת מניות בחברות, אך תסייע להם לקבל הלוואות ולארגן ערבים.

 

בנוסף, ענקית החיפוש תספק להן את כל התשתיות הנחוצות לפעילותן בשלב הראשוני לקיומן: חדרי עבודה וישיבות, גישה לאינטרנט, גישה למידע, כלים וייעוץ מאנשי גוגל, הדרכה מגופים חיצוניים ומומחים וכן שירותי מעטפת כגון עורכי דין, יועצי שיווק ופיננסים. 

 

את הפרויקט יובילו אמיר שביט, האחראי על הקשר עם המפתחים של גוגל בישראל ואייל מילר, מנהל הפיתוח העסקי של החברה בישראל. לדברי פרופ' יוסי מטיאס, מנכ"ל המו"פ של גוגל בישראל, החממה תהיה פתוחה לסטארטאפים מתחומים שונים עם דגש על טכנולוגיות פתוחות, כולל ממגזרים שאינם זוכים לייצוג וחשיפה בענף הטכנולוגיה הישראלית. גוגל תקים צוות שיעבוד עם אוניברסיטאות ומכללות וככל הנראה תבחר חברות שיפתחו מוצרים משלימים לגוגל

 

לאחרונה הקימו מספר חברות בינלאומיות מיזמים דמויי חממה, ביניהן רד האט שהכריזה בשבוע שעבר על תכנית לתמיכה בסטארטאפים ישראלים. בין מיזמי התמיכה בסטארטאפים שהוקמו באחרונה ניתן למנות את מיזם ה-Junction של קרן ג'נסיס, ותכנית Upwest Labs של גיל בן ארצי. גם מיקרוסופט הודיעה בתחילת החודש כי תקים בשיתוף עם הטכניון מרכז מחקר אקדמי לפיתוח טכנולוגיות במסחר טכנולוגי.

 

לכתבה באנגלית לחץ כאן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x