$
סטארט-אפים והון סיכון

רד האט הכריזה על תוכנית לתמיכה בחברות סטארט-אפ ישראליות

ישראל תהיה המדינה הראשונה שבה תושק התוכנית של החברה, הנחשבת לספקית הגדולה בעולם של פתרונות קוד פתוח: "רוצים לדעת מה באמת חושבים על המערכות שלנו כאן"

מאיר אורבך 12:2009.11.11
חברת רד האט הכריזה היום (ד') על השקת תוכנית לתמיכה בחברות סטארט-אפ. ישראל היא המדינה הראשונה בעולם שבה משיקה רד האט את התוכנית, הפונה אך ורק לסטארט-אפים ישראלים המושתתים על פיתוח תוכנה, ושהכנסותיהם נמוכות ממיליון וחצי דולר בשנה. בשנת 2012 מתכננת רד האט להחיל את התוכנית, Red Hat Innovate, במדינות נוספות בעולם.

 

"השקנו את התוכנית כאן כי יש כאן מספר עצום של חברות סטארט-אפ ורוח יזמית", מסר ג'ים וויטהרסט, נשיא ומנכ"ל החברה, "חברות סטארט-אפ מאוד אוהבות לעבוד בסביבת קוד פתוח ובענן. הן חברות קטנות עם מעט הכנסות ומשאבים, ואנו רוצים לתת לסייע בפיתוחן".

 

רד האט תציע לחברות סטארט-אפ ישראליות תוכנית הכוללת חשיפה להזדמנויות עסקיות וסיוע שיווקי. גישה חופשית ללא תשלום למערכת ההפעלה של החברה למטרות פיתוח, בדיקות וייצור. עד כה הצטרפו לתוכנית שלוש חברות סטארט-אפ ישראליות: פורטיגו, טוטאנגו וקלאודין. הישראלי אלכס פינצ'ב, מבכירי רד האט עולמית, אמר במפגש עיתונאים: "בחרנו בישראל כי רצינו לשמוע מה באמת חושבים על המערכות שלנו כאן, וללמוד מהטעויות שלנו".

 

ג'ים וויטהרסט, מנכ"ל רד האט, במפגש העיתונאים ג'ים וויטהרסט, מנכ"ל רד האט, במפגש העיתונאים

 

 

"הדבר שמבדל תוכנית זו מתוכניות תמיכה מקבילות" הסבירה גילי רון, סמנכ"ל שיווק ושיתופי פעולה במטריקס, "היא העובדה שרד האט בחרה להשיק תוכנית זו לראשונה בארץ, משמע שסטארט-אפ שמצטרף עכשיו לתוכנית, הוא אחד מ-5 או 50 ואפילו 100 סטארט-אפים להבדיל מאחד מתוך אלפי סטארט-אפים כמקובל בתוכניות המקבילות. ככזה יהנה הסטארט-אפ ממלוא תשומת הלב הניהולית והמקצועית שלנו – עובדה שתסייע לו למנף את יתרונות התוכנית בצורה המיטבית".

 

רד האט מתמחה באספקת פתרונות לינוקס בקוד פתוח ונחשבת לחברה הגדולה בתחום. לחברה 100 עובדים במרכז הפיתוח בארץ, שהוקם בעקבות רכישת קומראנט. החברה מיוצגת בישראל על ידי חברת מטריקס, ומאז תחילת שיתוף הפעולה ביניהן יש לרד האט 650 לקוחות בישראל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x