$
אינטרנט

מוזילה שחררה להורדה את פיירפוקס 8

גרסת הדפדפן החדשה אמורה לספק מהירות גלישה משופרת, וכן מנטרלת אוטומטית תוספים שהותקנו ללא ידיעת הגולש. בנוסף היא כוללת חיפוש מובנה בטוויטר

יוסי גורביץ 12:4609.11.11
קרן מוזילה, האחראית על הוצאתו של הדפדפן העצמאי פיירפוקס, הציגה אמש (ג') את גרסה 8 של הדפדפן, המכילה שורה של שינויים משמעותיים ואמור להציע מהירות גלישה גבוהה יותר. ניתן להוריד את הדפדפן מהאתר של מוזילה, או להמתין עד שגרסת פיירפוקס הנוכחית תאיץ בגולש לעדכן אותה.

 

הדפדפן מאפשר כעת לערוך למשתמשיו לערוך חיפושים ישירות בטוויטר באמצעות תיבת החיפוש המובנית שלו, לאחר ששתי החברות הגיעו להסכם על כך מוקדם יותר השנה. התיבה כוללת מספר מנועח יפוש, כאשר ברירת המחדל היא מנוע החיפוש של גוגל. בין גוגל ופיירפוקס יש עסקת תשלום עבור חיפוש, שצפויה להסתיים השנה.

 

בנוסף ממשיכה מוזילה במאבקה בתוספים שמותקנים ללא ידיעת המשתמש או הסכמתו, ועלולים להאט את הגלישה. הגרסה החדשה מנטרלת אוטומטית כל תוסף שלא הותקן על ידי המשתמש, ושואלת האם ברצונו להפעילו.

 

הפיצ'ר החדש צפוי להגן על המשתמש מסרגלי כלים לא רצויים ומכאלה שנוטים לקרוס: סרגל הכלים של סקייפ, שמוזילה ניטרלה מוקדם יותר השנה, גרם ליותר מ-33 אלף קריסות בשבוע אחד. האתר ארס טכניקה מדווח עוד כי הדפדפן החדש אמור להציע שיפור למנוע ה-Rendering של הדפדפן.

 

לפי נתוני Net Applications לחודש אוקטובר, פיירפוקס חולש על 21.2% משוק הדפדפנים העולמי, לעומת 49.6% לאקספלורר של מיקרוסופט ו-16.6% לכרום של גוגל. חברת המחקר Statcounter מעניקה נתח שוק של 26% לפיירפוקס, אך לפי נתוניה כרום צמוד אליו עם 25%, ואקספלורר זוכה ל-40% בלבד.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x