$
פטנטים וקניין רוחני

לאן הולכים מכאן? HP מפצלת את הצוות של מערכת ההפעלה הניידת

החברה עשויה לשמור בידיה את חטיבת התוכנה webOS ואת הפטנטים הקשורים אליה - אך להיפטר מחטיבת החומרה במסגרת מכירתה של פעילות המחשבים האישיים

יוסי גורביץ 10:5204.09.11
עתידה המעורפל של מערכת ההפעלה webOS לא מתבהר, אך חברת HP ששוקלת למכור אותה, פיצלה את העובדים בתחום לשתי חטיבות שונות, שידווחו ליחידות נפרדות בתוך החברה. כך דיווח בסוף השבוע הבלוג Pre Central.net, בהתבסס על מסמך פנימי של HP שהגיע לידיו.

 

חטיבת החומרה של webOS,
שפיתחה בין היתר את הטאצ'פד, תישאר במשבצת הנוכחית שלה בארגון, כחלק מיחידת המערכות האישיות. יחידה זו מהווה את חטיבת המחשבים האישיים של HP, שממנה היא שוקלת להיפטר. חטיבת התוכנה של webOS, ש-HP הודיעה לפני כשבועיים שהיא שוקלת להמשיך ולפתח, תעבור למשרד האסטרטגיה והטכנולוגיה של HP.

 

הפיצול עשוי להעיד על כוונתה של HP לשמור בידיה את תחום התוכנה של webOS, כמו גם את הפטנטים שלה. בשבועות האחרונים רווחו דיווחים סותרים, שחלקם גרסו כי HP מנסה למכור גם את מערכת ההפעלה עצמה – עד כדי כך שסמסונג נאלצה לצאת בהודעה רשמית המכחישה כי היא מתכננת לרכוש אותה.

 

במסמך הפנימי של HP מבהירים המנהלים כי עובדי חטיבת התוכנה של webOS ימשיכו בפעילותם כרגיל, אם כי הם ידווחו לאחראים חדשים. פרשנים העריכו כי חוסר הבהירות של עתיד מערכת ההפעלה גורם לכך שמפתחים יירתעו מלפתח עבורה – ו-webOS נתקלה בקשיים למשוך מפתחים מיומה הראשון. Pre Central.net מציין עוד כי במהלך 2003 ניסתה פאלם, שפיתחה במקור את webOS, לבצע מהלך דומה מאוד - והתוצאה היתה כישלון מהדהד.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x