$
חדשות טכנולוגיה

מודאגת מגוגל-מוטורולה: ממשלת קוריאה הדרומית מפתחת מערכת הפעלה סלולרית

בתגובה לעסקת הענק בין גוגל ומוטורולה, שר הידע בקוריאה הדרומית הודיע כי ממשלתו תפתח מערכת הפעלה סלולרית שתתחרה באנדרואיד

הראל עילם 17:4122.08.11

ממשלת קוריאה הדרומית מודאגת במיוחד מכוונתה של גוגל לרכוש את מוטורולה עבור 12.5 מיליארד דולר. היום, קים ג'ה-הונג, שר משרד תעשיית הידע, אמר לסוכנות הידיעות המקומית יונהאפ כי הממשלה תממן את הפיתוח של מערכת הפעלה סלולרית מבוססת קוד פתוח שתתחרה באנדרואיד וב-iOS.

 

השר

אמר שמאגר הפטנטים של מוטורולה, הכולל היום 17 אלף פטנטים ועוד 7,500 בתהליך אישור, יוכל לשמש להגן על יצרניות הסלולר המקומיות, כגון סמסונג או LG,

 מפני תביעות. גם LG וגם סמסונג מייצרות כיום מכשירים מבוססי אנדרואיד. סמסונג נחשבת ליצרנית מכשירי אנדרואיד הגדולה ביותר ולפי ההערכות תהפוך ליצרנית הסלולר הגדולה בעולם עוד השנה.

 

למרות זאת, ג'ה-הונג אמר שהוא אינו יכול לבטל את האפשרות כי גוגל תהפוך בעתיד למתחרה ישירה ביצרניות הקוריאניות. זאת למרות הצהרותיה של ענקית החיפוש בהן היא הודיעה שהיא לא תיתן למוטורולה כל יתרון מיוחד.

 

סמסונג מודאגת

 

בראיון עם "קוריאה הרלד", השר אמר שהתוכנית ליצירת מערכת הפעלה פתוחה שתשרת את כל קוריאה הדרומית עלתה בעבר, אבל סמסונג דחתה אותה. אולם כיום, לאחר העסקה בין גוגל ומוטורולה, החברה חזרה בה והיא כעת תומכת בפרויקט. מקורות אחרים אמרו שסמסונג החלה גם לבדוק סדרה של השקעות ורכישות על מנת לקדם את מערכת ההפעלה שלה, באדה. לפי הדיווחים, אחת האפשרויות שעלו בדיונים הפנימיים היא רכישת מערכת ההפעלה webOS מידי HP.

 

הממשלה מתכוונת להשיק את הפרויקט לקראת סוף השנה, ותפתח את המערכת בשיתוף פעולה עם היצרניות המקומיות. ככל הנראה, בנוסף למערכת ההפעלה סלולרית, הקבוצה גם תקים מערכת הפעלה מבוססת רשת, בדומה לכרום OS.

 

ג'ה-הונג הבטיח שהממשלה תשקיע ותעודד את פיתוח מערכת ההפעלה ואת חדירתה לשוק המקומי. לממשל יש היסטוריה של הטמעת טכנולוגיות ועידוד תעשייה מקומית - בין השאר, בזכות השקעה ממשלתית נרחבת בתעשיית המשחקים בסוף שנות ה-90, קוריאה הדרומית נחשבת היום למדינה עם אחוז הגיימרים הגבוה בעולם.

 

זאת לא הפעם הראשונה שממשלה מודיעה על כוונתה ליצור מערכת הפעלה משל עצמה - הודו כבר הודיעה על פרויקט דומה, אך מערכת ההפעלה שלה תפותח רק למחשבים אישיים, וגם זה מסיבות אבטחה.

 

מספר יצרניות סלולר בסין גם עובדות כיום על מערכת הפעלה סלולרית וכך גם חברת החיפוש הסינית, באידו. לסמסונג יש כבר, כאמור, מערכת הפעלה נפרדת הנוחלת הצלחה יחסית במדינה אבל לא הצליחה משמעותית בשווקים בינלאומיים. מנגד, לפני נתוני חברת המחקר גרטנר, באדה אף הצליחה לעקוף את המכירות של ווינדוז פון 7 ברבעון האחרון.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x