$
חדשות טכנולוגיה

אפל מונעת מכירת טאבלט הגלקסי החדש באירופה

אפל קיבלה צו מניעה כנגד מכירת הטאבלט החדש של סמסונג, גלקסי טאב 10.1, ברחבי אירופה

יוסי גורביץ 11:0110.08.11

אפל ממשיכה במאבקה המשפטי כנגד מכשירי האנדרואיד: כשבוע לאחר ששכנעה את בתי המשפט באוסטרליה למנוע את מכירת הטאבלט המתחרה לאייפד, גלקסי טאב 10.1, ברחבי היבשת, החברה גם הצליחה לקבל אתמול (ג') צו מניעה דומה התקף בכל רחבי האיחוד האירופי, להוציא את הולנד - שם אפל מנהלת תביעה

דומה אך נפרדת.

 

הפסיקה התקבלה בבית המשפט של הנציבות האירופית בדיסלדורף, לו יש סמכות על כל האיחוד האירופי. בית המשפט קיבל עקרונית את טענתה של אפל, על פיה הגלקסי טאב 10.1 מפר פטנטים של הטאבלט שלה. הוא הורה על הפסקת מכירת הטאבלט ועל הסרתו מהמדפים בחנויות.

 

לא ברור כעת האם הפסיקה כוללת בתוכה גם את גלקסי טאב 8.9, דגם נוסף האמור לצאת לשוק בתוך כמספר שבועות. באוסטרליה, סמסונג החליטה לדחות את השקת טאב 10.1 ו-טאב 8.9 במדינה עד השלמת התהליכים המשפטיים מול אפל.

 

בבריטניה הפך הגלקסי טאב 10.1 לטאבלט הנמכר ביותר אחרי האייפד, ודובר של אפל אמר ש"אין זה מקרה שהמוצרים האחרונים של סמסונג דומים מאד לאייפון ולאייפד, מצורת החומרה ועד התוכנה ואפילו האריזה. סוג כזה של העתקה בוטה פסול, ואנחנו צריכים להגן על קניינה הרוחני של אפל כאשר חברות גוזלות את הרעיונות שלנו."

 

סמסונג הודיעה כי תערער על ההחלטה, וכי בכוונתה להגן על הקניין הרוחני שלה; היא מחתה על כך שלדבריה הדיון נערך במעמד צד אחד ומבלי שיכלה להציג ראיות להגנתה. הערעור צפוי להשמע בתוך ארבעה שבועות בפני אותו השופט, שיחליט האם להפוך את הצו הזמני לקבוע.

 

הבלוג TNW מדווח כי בית המשפט בדיסלדורף נחשב למקבילה האירופית של בית המשפט במזרח טקסס: הוא נוח יותר לקבל תביעות מצד בעלי פטנטים שטוענים כי הופרו. עוד ציין TNW כי החוק הגרמני מקל הרבה יותר על הוצאת צווי מניעה מאשר החוק האמריקאי.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x