שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
אינטרנט

אמזון מרחיבה את הפעילות הבינלאומית: נכנסת להודו

לפי עיתון מקומי, אמזון נמצאת במגעים עם שלוש מהמקמעונאיות המקוונות הגדולות בהודו במטרה להרחיב את פעילותה שם

עומר כביר 15:5026.07.11
העיתון "טיימס אוף אינדיה" מדווח שאמזון, הקמעונאית המקוונת הגדולה בעולם, החלה במהלכים על מנת להרחיב את פעילותה בהודו.

 

לפי הדיווח, החברה מקיימת מו"מ עם מספר אתרים קמעונאיים מקומיים, ביניהם Flikart.com, LestBuy.com ו-Exclusively.in, מתוך מטרה להיכנס לשוק ברבעון

הראשון של 2012. החברה צפויה לחקות את האסטרטגיה של חברות מערביות אחרות כגון איביי וגרופון, שגם נכנסו לשוק ההודי באמצעות רכישת חברות מקומיות.

 

מקורות העיתון אמרו שבמקביל, אמזון גם נערכת לכניסה עצמאית, במידה שהרכישות לא ייצאו לפועל. "שחקנים הודים סבור שלשוק המקומי יש פוטנציאל גדול, ולא מסכימים בקלות לרכישה", אמר אחד המקורות.

 

בין השאר, החלה אמזון לשכור עובדים מקומיים, ולדברי אחד המקורות כבר גייסה 200 עובדים בהיידראבד ובנגלור. בראשם עומד מאדהו מ, מנהל בכיר ברשת החנויות ההודית לנדמארק. ככל הנראה, הוא יעמוד בראש כל פעילות אמזון במדינה. בנוסף, החברה פועלת להקמת מחסן סחורות במומבאי.

 

כניסתה של אמזון להודו תוכל להרחיב משמעותית את היקף הכנסותיה, במיוחד לאור הגידול במסחר המקוון שמתרחש במדינה. עם זאת, היא מציבה כמה אתגרים לא פשוטים בעבור החברה, דוגמת רגולציה נוקשה, תשתיות רעועות וגידול גבוה במיוחד של שימוש בטלפונים סלולריים על חשבון מחשבים אישיים.

 

ואולם, אמזון כבר הוכיחה בעבר את יכולתה להתגמש ולהתאים את עצמה לתנאים המקומיים. בסין, בה מפעילה החברה אתר מקומי בכתובת www.amazon.cn, מצאה אמזון דרך מקורית להתמודד עם סירובם של התושבים המקומיים לשלם ברשת: הוצאת שליחים על אופניים, שאוספים את הכסף בעבור המשלוח במזומן. גילוי גמישות כזו בשוק ההודי יכולה להפוך את כניסה של אמזון למדינה זו להצלחה.

 

זהו רק אחד מהצעדים שהחברה ביצעה לאחרונה על מנת להרחיב את נוכוחותה הבינלאומית. עם השקת קינדל 3 באוגוסט שעבר, הגדילה החברה את היצע המדינות אליהן ניתן לשלוח את המכשיר, בהן גם ישראל.

 

בתחילת החודש הודיעה החברה שתרכוש את אתר מכירות הספרים הבריטי BookDepository.co.uk, שזכה לפופולריות רבה בזכות העובדה שהוא מציע משלוח חינם לכל העולם. העסקה, שממתינה לאישור הרגולטור, תאפשר לאמזון להגביר את הנוכחותה באירופה וייתכן והיא מהווה צעד מקדים לפתיחת אתרים מקומיים חדשים ביבשת. החברה גם רכשה מספר אתרי דילים יומיים באירופה ואף את אתר LoveFilm המציע שירותי סטרימינג של וידאו.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x