$
חדשות טכנולוגיה

אפל לא לבד: גם הטלפונים של מיקרוסופט אוספים מידע על מיקום הלקוחות

אחרי האייפון ומכשירי אנדרואיד, מגיעה הפרשה לסמארטפוני ווינדוס פון 7. הסנאט בארה"ב, שכבר החל בבדיקת הנושא, צפוי לזמן גם את נציגי ענקית התוכנה

יוסי גורביץ 11:3527.04.11

מכשירי ווינדוס פון 7 עוקבים אחר המיקום של משתמשיהם, בדומה לאייפון, לאייפד ולמכשירי אנדרואיד - כך חשף אתמול (ג') האתר Cnet. מיקרוסופט לא ענתה לשאלות האתר עד מועד פרסום הידיעה.

 

בדומה לגוגל ובניגוד לאפל, מיקרוסופט אוספת את המידע אם המשתמש הפעיל את שירותי המיקום

של הסמארטפון או ביקש שירות כזה. כפי שחשף "הוול סטריט ג'ורנל", אפל אוספת מידע על המשתמש גם כאשר הוא מכבה את שירותי המיקום שלה, שמופעלים כברירת מחדל.

 

המידע שאוספת מיקרוסופט על הצרכנים כולל את מיקומן של אנטנות סלולריות קרובות, מידע חלקי על נקודות WiFi שבהן הם משתמשים, ואם הלקוח מפעיל את שירות ה-GPS - גם את מיקומו על פיו. בניגוד לאפל וגוגל, מיקרוסופט לא שומרת את המידע על המכשיר.

 

באתר ווינדוס פון טוענת מיקרוסופט באופן רשמי כי המידע שהיא שומרת מיועד לאפשר איכון מהיר יותר של המכשיר תוך חיסכון בזמן סוללה. בענקית התוכנה מציינים כי על מנת לשמור על אנונימיות, המידע שאוספת המידע אמנם כולל מספר זיהוי ייחודי לכל מכשיר - אך המספר הזה הוא אקראי ומשתנה כעבור זמן מה.

 

השאלה הקריטית שעליה לא ענתה מיקרוסופט היא מהו פרק הזמן שבו היא שומרת אצלה את המידע שנאסף על המשתמשים. גוגל שומרת רק את עשרות נתוני המיקום האחרונים של הלקוחות, ואילו אפל אינה מוחקת את המידע, שנאסף מאז יוני 2010.

 

הסנאט האמריקאי כבר פתח בחקירה בפרשת המעקב בסמארטפונים, זימן את נציגי אפל וגוגל, וסביר להניח שגם נציגי מיקרוסופט יזומנו. נתח השוק של מיקרוסופט בשוק הסמארטפונים עומד על כשישה אחוזים, אך על פי הערכת IDC הוא צפוי לעלות ל-21% עד 2015 בשל שיתוף הפעולה שלה עם נוקיה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x