שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

אחרי בזק בינ"ל וטמרס: גם HOT מבקשת להניח כבל תת-מימי

כיום רק מד-נאוטילוס מחברת את ישראל לשדרת התקשורת העולמית - אך המצב צפוי להשתנות בקרוב, מה שעשוי להוביל לירידה במחירי האינטרנט

כתב כלכליסט 12:1706.04.11

חברת HOT הודיעה היום (ד') לבורסה בתל אביב כי הגישה בקשה ל"רישיון מיוחד לשירותי תמסורת בינלאומיים באמצעות כבל תת-ימי".

 

בכך מצטרפת HOT לחברות המבקשות להניח כבלים תת-מימיים, המחברים את ישראל לשדרת התקשורת העולמית, כולל שיחות בינלאומית ואינטרנט. כיום קיים רק כבל

אחד כזה, בבעלות חברת מד-נאוטילוס.

 

אף על פי שהיקף תעבורת המידע בכבל של מד-נאוטילוס נמצא הרחק מסף הקיבולת של הכבל, בשוק האינטרנט נשמעו טענות על כך שהחברה נוקבת במחירים גבוהים, כיוון שהיא ספק יחיד של קישוריות לחו"ל - ובכך מקשה על ספקיות האינטרנט להוזיל את מחירי הגלישה לצרכנים. פריסת כבלים נוספים עשויה להוזיל את התעריפים.

 

פרט ל-HOT, מתכוונת גם חברת טמרס טלקום של איש העסקים פויו זבלודוביץ להתחיל בקרוב בעבודות לפריסת כבל תת מימי נוסף. טמרס טלקום מנוהלת בידי גיא כספי, לשעבר סגן נשיא בקומברס, ובחברה שותפים גם יונתן בס ושמיר שהרבני.

 

בס היה מעורב בעבר גם בנסיונות של חברת "כנפיים" של דדי בורוביץ, ושל האחים יהודה וזוהר זיסאפל, לקדם הקמה של כבל תת מימי נוסף, נסיונות שככל הנראה לא הגיעו לכלל מימוש. טמרס קפיטל, המנוהלת בידי יודפת הראל, ותחתה מצויה פעילות טמרס טלקום, פעילה בישראל בהשקעות נדל"ן, תיירות והייטק.

 

לפני מספר חודשים הודיעה גם בזק בינלאומי כי בכוונתה לפרוס כבל דומה, שייכנס לפעילות בשנת 2012. גם בקבוצתו של זבלודוביץ טוענים כי ברבעון הראשון של השנה הבאה הכבל שלהם יחל לפעול. פריסתו של כל כבל שכזה כרוכה בהשקעות של מאות מיליוני שקלים, ובעלויות תחזוקה של עשרות מיליוני שקלים בשנה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x