$
אינטרנט

נסגרה הקבוצה בפייסבוק שקראה ל"אינתיפאדה שלישית" נגד ישראל

הקבוצה הוסרה לאחר שהצטרפו אליה 300 אלף איש. ייתכן שמנגנון אוטומטי עומד מאחורי ההסרה, לאחר שפייסבוק עצמה הבהירה כי לא תפעל בנושא

אבנר קשתן 14:3129.03.11

פייסבוק הסירה מהאתר קבוצה בשם The Third Palestinian Intifada, שקראה לפלסטינים להתקומם נגד הכיבוש הישראלי. לאחרונה הבהירה הרשת החברתית כי אין בכוונתה לפעול נגד הקבוצה, ולא ברור אם מדובר בשינוי מדיניות או בהסרה מצד מנגנון אוטומטי, שנכנס לפעולה בעקבות תלונות רבות של גולשים.

 

קבוצת

המשתמשים, אשר מנתה מעל 300 אלף איש, עלתה לכותרות בימים האחרונים לאחר שקראה למיליון פלסטינאים להתאגד ב-15 במאי נגד הכיבוש. ישראלים רבים הגולשים ברשת החברתית מחו על קיום הקבוצה וקראו להסירה.

 

לאחרונה שלח שר ההסברה, יולי אדלשטיין, מכתב למנכ"ל פייסבוק, מארק צוקרברג, בבקשה להסיר את הקבוצה. "כולנו מוקירים תודה לפייסבוק על הפוטנציאל שלה לארגן את ההמונים סביב מטרות ראויות", כתב אדלשטיין, "אך אותו כח יכול גם להסית המונים למעשים פוגעניים ולגרום לנזק רב".

 

בתגובתה לאדלשטיין מסרה פייסבוק כי אין בכוונתה להסיר את העמוד, כל עוד הוא אינו קורא לאלימות או מעודד אותה. "יש דעות ותכנים אשר עלולים להטריד אנשים מסוימים, כולל ביקורות על מדינות, תרבויות, אידאולוגיות או דתות, אך זו אינה סיבה להשתיק את הדיון. אנו מאמינים שכל משתמשי פייסבוק זכאים להביע את דעותיהם, כולל התבטאויות כנגד מדינות ורעיונות", נמסר.

 

אם אכן הוסרה הקבוצה באופן אוטומטי, כתוצאה מכך שגולשים רבים סימנו את הקבוצה כפוגענית, ההסרה צפויה להתבטל כאשר עובדי הרשת החברתית האחראים על הנושא ישימו לב למחיקה. ייתכן גם שפייסבוק הגיעה למסקנה כי הדעות המובעות בקבוצה סותרות את תנאי השימוש ברשת החברתית, אף על פי שקיומה עומד בתנאים אלה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x