$
סטארט-אפים והון סיכון

האקזיט החברתי: פייסבוק תרכוש את סנאפטו תמורת 70 מיליון דולר

רכישה ראשונה של הרשת החברתית בישראל: הסטארט-אפ מייצר פלטפורמה להרצת אפליקציות על טלפונים פשוטים, ובין היתר משתף פעולה עם פייסבוק בנושא זה. המשקיעות בסנאפטו הן סקויה ישראל וכרמל ונצ'רס, שצפויות לרשום החזרים של לפחות פי 6 על השקעתן

מאיר אורבך ועומר כביר 10:3720.03.11

רכישה ראשונה של פייסבוק בישראל, ואקזיט גדול לסנאפטו הישראלית, המפתחת פלטפורמה להרצת אפליקציות על טלפונים פשוטים. הרשת החברתית הגדולה בעולם תרכוש את הסטארט-אפ הישראלי תמורת 70 מיליון דולר. המשקיעות בסנאפטו הן קרנות ההון סיכון סקויה ישראל וכרמל ונצ'רס, שצפויות לרשום החזרים של פי 6 לפחות על השקעתן בעקבות האקזיט.

 

סנאפטו, שנוסדה ב-2007, השיקה בין היתר אפליקציה שמאפשרת גישה לרשת החברתית מטלפונים פשוטים, תוך שיתוף פעולה בין השתיים. בנוסף, השיקה סנאפטו לאחרונה יישום עבור משתמשי הרשת החברתית העסקית לינקדאין.

 

"צוות סנאפטו שמח להודיע שהוא הסכים להירכש בידי פייסבוק", נמסר בהודעה בבלוג של החברה הישראלית, "מוקדם יותר השנה השקנו אפליקציית פייסבוק, שפועלת כיום על יותר מ-2,500 סוגי מכשירים סלולריים.

 

"החלטנו שעבודה כחלק מהצוות של פייסבוק מציעה לנו את ההזדמנות הטובה ביותר להמשיך בהאצת פיתוח המוצר שלנו. משמעות ההצטרפות לפייסבוק היא שנוכל להשפיע על העולם אפילו יותר". בסנאפטו אומרים כי הרכישה צפויה להיסגר סופית בתוך כמה שבועות, שבמהלכם סנאפטו תמשיך לפעול כרגיל.

 

מפייסבוק נמסר: "כחלק ממטרתנו לאפשר לאנשים בכל העולם להתחבר ולשתף דרך מכשירים ניידים, אנחנו נרגשים לאשר חתמנו לאחרונה על הסכם לרכישת סנאפטו. אנחנו מצפים להשלים את הרכישה בשבועות הקרובים. מאחורי סנאפטו עומד צוות מוכשר במיוחד של מהנדסים ויזמים, שכבר עובדים בצמוד עם פייסבוק. כחלק מפייסבוק, הצוות והטכנולוגיה של סנאפטו יאפשרו לנו לספק חוויה ניידת טובה עוד יותר.

 

"אנו צופים שסנאפטו תמשיך לפעול ללא שינוי בזמן תקופת המעבר. בקרוב נוכל לחשוף מידע נוסף על תוכניותינו להציע חוויה עשירה ומתקדמת יותר של פייסבוק בטלפונים סלולריים פשוטים".

 

האפליקציה של סנאפטו לפייסבוק האפליקציה של סנאפטו לפייסבוק

 

 

"זה לא נכון לא לכוון גבוה"

 

בראיון ל"כלכליסט" לפני כחודשיים התייחס מנכ"ל החברה, רן מקבי, לאפשרות שסנאפטו תירכש: "החברה והשירות שלה הולכים לגדול בצורה משמעותית, ואנחנו נגייס לא מעט עובדים. אני מאמין שצריך לבנות חברה גדולה ורווחית שעושה הרבה כסף".

 

"אם נמכור את החברה בדרך או לא? זה תלוי. אם נקבל הצעה מאוד אטרקטיבית ולא נצליח לעמוד בפיתוי, אז נשמח. אבל אנחנו לא בונים חברה של לארוז למכור. הפוטנציאל העסקי פה כל-כך גדול, שזה לא נכון לא לכוון גבוה". 

 

המוצר של סנאפטו אינו אפליקציה סלולרית רגילה, אלא פלטפורמה המאפשרת ליצור אפליקציות שיכולות לפעול על מספר רב של מכשירים ומערכות הפעלה, בלי צורך להתאים אותן מחדש לכל מכשיר.

 

האפליקציות אינן מותקנות בנפרד, בדומה לשירותים מוכרים לאייפון או לאנדרואיד, אלא זמינות דרך היישום של סנאפטו, שמורד למכשיר או מותקן עליו מראש. הוא מתפקד כמעין דפדפן, המתחבר לשרתי סנאפטו ומריץ ממנו את האפליקציות השונות. מרגע שהותאמה הפלטפורמה של החברה הישראלית למכשיר מסוים, כל האפליקציות שרצות עליה זמינות עבורו מיד.

 

בסוף 2010 הצהיר מייקל בראון, מנהל פיתוח עסקי בפייסבוק, כי האתר יבצע במהלך השנה הנוכחית 15-10 רכישות בהיקף קטן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x