חדשות טכנולוגיה

Nvidia תתחרה במגרש של אינטל

החברה תוציא מעבד מבוסס ARM שיתאים למחשבים אישיים, התחום החזק של אינטל. המעבדים ייתמכו בגירסה הבאה של חלונות

אבנר קשתן 15:5406.01.11

זה הקטן, גדול יהיה: חברת Nvidia, יצרנית ותיקה של כרטיסי מסך שמצליחה לאחרונה בתחום המעבדים לסמארטפונים ולטאבלטים, הודיעה על "פרוייקט דנבר" - כוונה לייצר גם מעבדים למחשבים אישיים ולמחשבי על. 

 

המעבדים, לכשיצאו, צפויים ליצור תחרות ראשונה לאינטל בשוק המחשבים

האישיים זה שנים רבות. ארכיטקטורת x86 של אינטל עומדת בלב כל המעבדים ומערכות ההפעלה האישיות, וגם המתחרות, כגון AMD, מיישרות קו ופועלות על פי השיטה שלה.

 

אך בשנים האחרונות, עם פריחת הסמארטפונים והטאבלטים, הפכה ארכיטקטורת ARM המתחרה, המצטיינת בחסכון בחשמל על חשבון ביצועים, לנפוצה יותר ויותר, ומרבית המכשירים הניידים מבוססים עליה.

 

הצלחת הטאבלטים, ופיתוח מעבדי ARM כפולי ליבה ומהירים, דחפה את מיקרוסופט להכריז על גירסה של חלונות למעבדי ARM. ברגע שמחסום זה נפרץ, יכלה Nvidia להכריז על מעבדי ARM למחשבים שולחניים, שיספקו למשתמשים ביתיים ולארגונים חלופה זולה וחסכונית למעבדי אינטל ותואמיה.

 

בעוד אינטל מנסה למזער את מעבדי ה-Atom שלה, המיועדים לנטבוקים, כדי שיתאימו גם לטאבלטים ולסמארטפונים, עשויה החברה למצוא את עצמה נאבקת ב-ARM גם במגרש הביתי שלה, כשהמעבדים שהיו מיועדים במקור לניידים עולים מדרגה, ויכולים לשחק במגרש של הגדולים - בזירת המחשבים האישיים, השרתים, ואפילו מחשבי העל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x