$
מכשירים ומדריכים

מנכ"ל מיקרוסופט ב-CES: "מכרנו מעל 8 מיליון מכשירי קינקט בחודשיים"

בנאומו בכנס האלקטרוניקה השנתי הציג סטיב באלמר את הפיצ'ר "אווטאר", שמאפשר להשתמש בבקר התנועה לשיחות ועידה. הוא גם אישר שתצא גרסה של חלונות לטאבלטים

יוסי גורביץ 10:5606.01.11
סטיב באלמר, מנכ"ל מיקרוסופט, נשא אמש (ד') את הנאום המרכזי בכנס האלקטרוניקה והתוכנה המרכזי (CES) שנפתח היום בלאס וגאס. במוקד דבריו של באלמר עמדה מערכת המשחק החדשה של מיקרוסופט, קינקט.

 

לדברי באלמר, במהלך 60 הימים מאז שיצא קינקט לשוק, מכרה מיקרוסופט למעלה משמונה מיליון יחידות שלו. ההערכות הראשוניות של מיקרוסופט, עם צאתו של קינקט לשוק, היו שהמכירות יעמדו על חמישה מיליוני יחידות בלבד. באלמר הודיע כי קינקט יתמוך בקרוב בשירותי הווידיאו של הולו ונטפליקס.

 

הוא הציג גם פיצ'ר חדש של הכלי – "אווטאר", שיכול לשמש לשיחות ועידה או לשיחות בין שחקנים, על מנת ליצור מעין חדר צ'אט וירטואלי. הפיצ'ר עוקב אחרי תנועות גופו ותנועות פניו של המשתמש ומציג אותן באופן מדויק, כפי שהדגים באירוע באלמר עצמו.

 

 

"אווטאר" אמור להגיע לשוק כבר בחודשים הקרובים, וישווק בחינם ללקוחות xBox Live Gold. הביקורות על התוספת לקינקט בשורה של אתרי טכנולוגיה הביעו התלהבות מהפיתוח: ג'ון סוטר מ-CNN אף ציין ש"אולי הגיע הזמן להיפרד מבטטת הכורסה".

 

חלונות 8 תתאים יותר לטאבלטים

 

בנאומו אישר מנכ"ל מיקרוסופט את הדיווח שפורסם ברחבי העולם לפני כשבועיים, שלפיו תוציא מיקרוסופט גרסה של חלונות למעבדי ARM - הנפוצים בסמארטפונים ובטאבלטים. לדבריו, הגרסה הבאה של מערכת ההפעלה, חלונות 8, אכן תותאם לטאבלטים. מיקרוסופט אף הדגימה באירוע כיצד פועלת גרסה של מערכת ההפעלה על שבבי ARM, אך לא ברור האם מדובר בגרסה מוקדמת של חלונות 8 - ממשק המשתמש שהוצג דומה לזה של הגרסה הנוכחית.

 

באלמר מדבר על מוצרי חלונות השונים באלמר מדבר על מוצרי חלונות השונים צילום: בלומברג

 

באלמר אמר עוד כי מערכת ההפעלה הסלולרית החדשה של מיקרוסופט, ווינדוז פון 7, זכתה להתלהבות מצד הספקים והלקוחות. הוא ציין כי מספר האפליקציות למערכת ההפעלה עלה ל-5,500, ואמר כי כמחצית מן המשתמשים מורידים אפליקציה אחת מדי יום. עם זאת, מספר היישומים המדובר עדיין רחוק מאוד מזה הקיים באפסטור של אפל (כ-300 אלף) או באנדרואיד מרקט של גוגל (יותר מ-100 אלף).

 

ליז סלואן מצוות הפיתוח של ווינדוז פון הציגה שורה של פיצ'רים של הטלפון: כפתור ייחודי למצלמה, שמאפשר צילום מהיר ללא צורך בחיפוש אחרי אפליקציית המצלמה; כפתור ייחודי לחיפוש בבינג, מנוע החיפוש של מיקרוסופט, שמשולב במכשיר באופן מלא; וחיפוש קולי, שמציג תוצאות מבינג. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x