$
הייטק והון סיכון

ג'יני מגייסת עוד 5 מיליון דולר

החברה, שפיתחה מנוע המלצות לסרטים, הכריזה על כך במהלך כנס CES בלאס וגאס. סכום זה משלים את ההון שגייסה ל-7.7 מיליון דולר

אסף גלעד 09:0706.01.11

הכרזה ראשונה לגיוס הון ישראלי במסגרת כנס ה-CES בלאס-וגאס: ג'יני (Jinni) , שפיתחה מנוע המלצות לסרטים ולסדרות, הכריזה כי גייסה 5 מיליון דולר נוספים מחברת הכבלים הבלגית בלגקום, קרן DFJ תמיר-פישמן הישראלית, וכן יצרן טלוויזיות גדול ששמו לא נחשף.

 

גיוס זה משלים את

ההון שגייסה החברה הישראלית ל-7.7 מיליון דולר, שהגיעו מבלגקום, DFJ תמיר פישמן ונצ'רס ומחברת סטארט-אפ פקטורי. בלגקום נחשבת למפעילת הטלוויזיה השניה בגודלה בבלגיה, עם קרוב ל-900 אלף מנויים.

 

החברה תציג בכנס בלאס-וגאס את מנוע ההמלצות שפיתחה, המאפשר לצופים לאתר סרט על בסיס הטעם האישי שלהם, בהתאם למילות מפתח. המנוע ממליץ על מבחר של סרטים הקולעים לטעמו של הצופה, מהם הוא יכול לבחור את הסרט המתאים לו. ניתן, למשל, לקבל את כל הסרטים הנמצאים תחת הקטגוריה "זוכי אוסקר", "גיבורי פעולה שנונים" או למשל "קומדיה רומנטית", ולאחר מכן להתמקד בנישה ספציפית כגון "כל סרטי הקומדיה הרומנטית שבהם מככבת ג'וליה רוברטס".

 

המנוע מאפשר ליצור דף אישי של העדפות, להשוות בין העדפות של משתמשים שונים, ומסוגל לאתר סרטים או להמליץ עליהם בהתאם להעדפות המשתמש. ג'יני תשיק בכנס אפליקציות למכשירי האייפון והאייפד שיסייעו בהפעלת מנוע ההמלצות.

 

ג'יני הוקמה ב־2007 על ידי יוסי גליק ואיציק בן זקן.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x