$
אינטרנט

הוארך מעצרו של מייסד ויקיליקס

שופט בריטי קבע כי בשל חומרת ההאשמות נגד אסאנג', עליו להישאר במעצר עד 14 בדצמבר. גם ויזה הודיעה כי היא לא תאפשר העברת כספים לאתר ההדלפות

סוכנויות הידיעות 18:0507.12.10

שופט בריטי קבע הערב (ג') כי מייסד ויקיליקס, ג'וליאן אסאנג', יישאר במעצר עד 14 בדצמבר - ולא ישוחרר בערבות כפי שביקש. אסאנג' נעצר היום בידי הסקוטלנד יארד, לאחר שהגיע לתחנת משטרה בלונדון על מנת להסגיר עצמו.

 

מקים אתר ההדלפות, שעורר לאחרונה שערוריה עם פרסום מסמכי

מחלקת המדינה, אמר בבית המשפט כי בכוונתו להילחם בגירושו לשבדיה, שם הוא מואשם באונס. כתוצאה מכך, צפוי תהליך משפטי ארוך ומורכב. אסאנג' מכחיש את ההאשמות נגדו, שהתעוררו לאחר ביקור שערך בשבדיה באוגוסט האחרון, וטוען כי הוא לא ביצע מעשה אונס - אלא יחסי מין בהסכמה. לדבריו, מטרת המהלך היא להסגיר אותו לארצות הברית, בעקבות המבוכה שגרם לממשל בוושינגטון. 

 

כמה סלבריטאים בריטים ניסו למנוע את המשך מעצרו של אסאנג', בהם העיתונאי ג'ון פילגר, הבמאי קן לואץ' ואשת החברה ג'מימה קאהן, שהציעו לשלם 20 אלף ליש"ט כל אחד כערבות. אולם השופט דחה את בקשת השחרור, בנימוק כי מדובר במקרה חמור והוא חושש שאסאנג' יברח. לדברי השופט, למייסד ויקיליקס יש גישה לאמצעים פיננסיים, כך שעלות השחרור בערבות אינה מונעת את יציאתו מתא המעצר, אלא חומרת ההאשמות בלבד.

 

שר ההגנה של ארצות הברית, רוברט גייטס, בירך על המעצר. "אלו בהחלט חדשות טובות עבורי", אמר גייטס, המבקר את החיילים האמריקאים באפגניסטן. אחת מהחשיפות המרכזיות של ויקיליקס עסקו בהתנהלות הכוחות האמריקאיים באפגניסטן, וחשפו הרג אזרחים ומעשים קשים אחרים שטויחו.

 

במקביל, ויקיליקס ממשיך להיקלע לצרות פיננסיות: חברת האשראי ויזה הודיעה היום כי היא משעה את האפשרות להעביר תשלומים לארגון "עד לסיום החקירות". קדמו לה חברת מאסטרכרד ושירות התשלומים המקוון פייפאל, שנקטו בצעד דומה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x