שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
אינטרנט

כחלון: "היעד - גלישה ב-100 מגה-ביט לשנייה בכל בית במחיר סביר"

במהלך דיון בוועדת המדע והטכנולוגיה על מהירות הגלישה בישראל, תקף יו"ר הוועדה שטרית את חברות האינטרנט והתקשורת: "שודדות את הציבור לאור היום"

עומר כביר 14:0503.11.10

שר התקשורת, משה כחלון, אומר כי למשרדו "יש יעד ברור: גלישה במהירות של 100 מגה-ביט לשנייה לכל בית בישראל במחיר סביר". את הדברים אמר כחלון היום (ד') במהלך דיון בוועדת המדע והטכנולוגיה של הכנסת בנושא מהירות הגלישה באינטרנט בישראל.

 

במהלך הדיון הוצגו נתונים שלפיהם

85% מהבתים בישראל מחוברים לאינטרנט מהיר, אך רק מעטים גולשים במהירות של 10 מגה-ביט לשנייה ומעלה. "אין ספק שכשל השוק העיקרי הוא חוסר תחרות", אמר כחלון, "היכן שיתברר כי קיימת מניעת תחרות, משרד התקשורת יעשה שימוש בכל כלי חוקי על מנת לספק תשתיות טובות ומהירות גדולה יותר במחירים טובים יותר".

 

אחד מהכלים שמתכוון המשרד לנקוט הינו מתן רישיון לחברת החשמל, שיאפשר לה לפרוש תשתיות פס רחב בכל הארץ, תוך שימת דגש על יישובי פריפריה. "לצערי הרב התשובה של החברות לשורת הצעדים הצרכניים שאנו נוקטים בענף במגמה להגביר את התחרות, צעד שישרת גם אותן, היא פנייה לבג"ץ", אמר כחלון.

 

יו"ר הוועדה, חבר הנכסת מאיר שטרית, אמר שהוא אמנם לא מתלהב מכך שחברה ממשלתית תרחיב את תשתיות האינטרנט, אבל הוסיף שהחברות הפרטיות "מצפצפות על הציבור". "חברות האינטרנט והתקשורת שודדות את הציבור לאור היום", תקף שטרית. "הציבור משלם על מוצר שהוא אינו מקבל בפועל". 

  

לדברי שטרית, "המצב הנוכחי פוגע ביכולתם של אזרחי ישראל ליהנות ולהפיק תועלת מכלי טכנולוגי שבעולם הרחב נחשב לבסיסי ביותר". יו"ר הוועדה גם קרא לשר כחלון להקים יחידה שתבדוק את מהירויות הגלישה ותעניש את החברות שאינן מספקות את המהירות המובטחת בפרסומים, על רקע כוונת משרד התקשורת לחייב את הספקיות לדווח על המהירות המינימלית שהן מציעות בחבילות הגלישה השונות.

 

נציג משרד התקשורת, יאיר חקאק, טען בדיון כי מהירות גלישה של 100 מגה-ביט לשנייה תעלה בישראל כ-700 שקל בחודש. הוא הוסיף כי אינטרנט מהיר בישראל עדיין אינו נחשב למוצר צריכה, ושבאופן יחסי עלויות הגלישה באינטרנט בארץ הן מהגבוהות בעולם.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x