$
אינטרנט

התובע לבעלות על פייסבוק חשף צ'ק של 3,000 דולר לפקודת צוקרברג

פול סליה בן ה-37 פירסם צ'ק מ-2003 שבוטל לאחר שלטענתו חתם על הסכם שמעניק לו 50% עד 84% מהרשת החברתית הגדולה בעולם

סוכנויות הידיעות 21:1317.08.10

פול סליה המערב ניו יורקי, שטוען לבעלות על 84% מפייסבוק, מחזיק בעותק של צ'ק בנקאי על סך 3,000 דולר, שעשוי לתמוך בתביעתו נגד החברה ומנהלה מארק צוקרברג.

 

הצ'ק המבוטל רשום לפקודת מארק צוקרברג ומתוארך לשלושה ימים לפני שסליה טוען שהשניים חתמו על חוזה ב-2003. ההסכם

לכאורה מעניק לו שליטה ברשת החברתית הגדולה בעולם, שלא מכבר חצתה את רף החצי מיליארד משתמשים.

 

עותק מהצ'ק הועבר בשבוע שעבר לסליה בידי סניף יורקי של בנק קומיוניטי, כך לפי טרנס קונורס, המייצג את התובע. עותק של הצ'ק פורסם גם באתר העיתון המקומי של וולסוויל, שבו ממוקם הסניף.

 

מדובר בעדות העצמאית הראשונה שתומכת בטענות שלו לגבי טיב היחסים בינו לצוקרברג. התיק אמור להתנהל בבית משפט פדרלי בבאפלו שבניו יורק.

 

סליה בן ה-37 טען בתביעה שהוגשה בסוף יוני שהוא וצוקרברג חתמו על הסכם “work for hire” ב-2003, כאשר מנכ"ל פייסבוק היה סטודנט בן 18 בהרווארד. לפי ההסכם צוקרברג היה אמור לתכנת את הפרוייקט שסגליה השקיע בו 1,000 דולר ושם הפרוייקט היה The Face Book. התמורה היתה 50% מהמיזם, לטענת התובע.

 

לא זו בלבד, אלא שהוא זכאי לפי ההסכם ל-34% נוספים בכפוף לעיכובים בהשקת האתר. עורכי דינו של צוקרברג אמרו שבעבר עבד עבור סליה אך הכחישו שחתם על הסכם שמעניק לו שליטה בחברה מפאלו אלטו קליפורניה.

 

הצ'ק שרשום לפקודת "מארק צוקרברג" מתוארך ל-25 לאפריל, 2003. שלושה ימים לאחר מכן, טוען סליה, הוא וצוקרברג חתמו על החוזה בבית מלון בבוסטון. לטענתו הוא מחזיק בעותק מקורי של החוזה שנחתם אז אם כי העותק לא פורסם עד היום. ב-13 לאוקטובר הצדדים ייפגשו בבית המשפט כדי לדון בתביעת סגליה להחזיר את התיק לבית משפט של מדינת ניו יורק.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x