$
אינטרנט

פול סליה, הטוען לבעלות על פייסבוק: "אשכור את צוקרברג לנהל את החברה"

איש העסקים מניו יורק, שלטענתו מחזיק בחוזה מ-2003 המעניק לו 84% מהבעלות על הרשת החברתית הפופולרית בעולם, סיפר לסוכנות הידיעות בלומברג מדוע נזכר פתאום במסמך שיכול להפוך אותו למיליארדר

עומר כביר 15:2202.08.10

מארק צוקרברג יכול להירגע: איש העסקים פול סליה, שתובע בעלות על 84% מפייסבוק, הרשת החברתית הפופולרית בעולם, מבטיח שאם יזכה בתביעה יציע עבודה למנכ"ל החברה ומייסדה.

  

בימים אלה דן בית המשפט הפדרלי המחוזי בבאפלו בתביעה שהגיש סליה בסוף יוני. לטענת סליה, באפריל
2003 הוא החתים את צוקרברג על חוזה שבמסגרתו התחייב צוקרברג לפתח בעבורו אתר אינטרנט תמורת 1,000 דולר. על פי המסמך שהציג סליה לבית המשפט 50% מהמיזם שצוקרברג יקים יהיו שייכים לו, ואם האתר לא יושלם עד ה-1 בינואר 2004 יקבל סליה תוספת של 1% לכל יום עיכוב. בפברואר 2004 השיק צוקרברג את פייסבוק (אז תחת השם TheFaceBook.com) ולכן, טוען, סליה 84% ממניות הרשת החברתית צריכות לעבור לרשותו. לטענת פייסבוק, החוזה שהוצג מזויף ובכל מקרה חלה על התביעה התיישנות.

  

בראיון לסוכנות הידיעות בלומברג מסביר סליה שהתביעה הוגשה דווקא עכשיו בגלל פשיטה של המשטרה על ביתו באוקטובר שעבר, שבמהלכה הוא נעצר בחשד להונאה. לדבריו, לקראת המשפט נגדו שנפתח חודשיים לאחר מכן הוא החל לנבור במסמכים ישנים, וכך נתקל בחוזה הנשכח עם צוקרברג מ-2003. "אם הדברים לא היו קורים כפי שקרו, אין מצב שהייתי מתחיל לנבור במסמכים העתיקים האלו", הוא אומר. "החוזה הזה פשוט היה ממשיך לצבור אבק".

  

לדברי סליה, במהלך עבודתם המשותפת התגלה צוקרברג כאדם שקשה לעבוד איתו. "הוא לא היה מסוגל לגמור את העבודה שלו. הוא פשוט לא יכול לעמוד בזמנים", הוא אמר. בין התירוצים שלטענת סליה סיפק צוקרברג לאי-עמידתו בזמנים: הוא צריך לרחוץ את הסירה של אבא שלך, או ששכח את המטען של המחשב הנייד בבית.

  

סליה הוסיף עם זאת: "העבודה שהוא ביצע היתה ממש טובה. הייתי שוכר אותו היום כמתכנת. אם בעתיד אשלוט בפייסבוק, אני מניח שאשכור אותו כדי שימשיך לנהל את החברה. באמת שזה לא מעניין אותי במיוחד".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x