$
אינטרנט

גוגל תשיק בחורף הקרוב חנות מוזיקה

כך עולה מדברים שאמר ל"כלכליסט" מנהל מוצר אנדרואיד בגוגל, גאורב ג'אין, המבקר בישראל. זו הפעם הראשונה שהשמועות הרבות סביב הנושא מקבלות אישור מתוך גוגל. ויש גם בשורה לישראלים: גוגל מתכננת להשיק את שירות הניווט החינמי שלה גם בארץ

עומר כביר 11:3901.07.10

"גוגל תשלב שירות להורדת מוזיקה בגרסה הבאה לאנדרואיד שתושק לקראת עונת החגים בארצות הברית", כך אמר ל"כלכליסט" מנהל מוצר אנדרואיד בגוגל, גאורב ג'אין (Gaurav Jain). בתקופה האחרונה התפרסמו שמועות ודיווחים רבים בעיתונות העולמית ממקורות עלומי שם על כך שגוגל עתידה להשיק חנות מוזיקה שתתחרה באייטיונז של אפל, אולם זוהי הפעם הראשונה שבה מתקבל אישור למהלך הצפוי מתוך גוגל עצמה.

 

ג'אין. חנות המוזיקה תהיה גורם מרכזי בגרסה הבאה של אנדרואיד ג'אין. חנות המוזיקה תהיה גורם מרכזי בגרסה הבאה של אנדרואיד צילום: דמיטרי שבצ'נקו

ג'אין, שביקר בישראל עם סגנית נשיא גוגל מאריסה מאייר, שוחח עם "כלכליסט" במהלך אירוע גראז' גיקס שנערך ביום שני בערב בחולון. לדבריו, השירות יושק בסתיו־חורף 2010, עם הגרסה הבאה של מערכת ההפעלה לסמארטפונים אנדרואיד שתכונה ג'ינג'רברד. ג'אין הדגיש כי מוזיקה תהיה גורם מרכזי בגרסת אנדרואיד החדשה, ושמדובר בתחום בעל חשיבות רבה לגוגל.

 

החרפה נוספת במלחמה עם אפל

 

לפני כחודש וחצי, כשגוגל הציגה את גרסה 2.2 של אנדרואיד (המכונה Froyo) בכנס Google I/O, הודגמה בחטף היכולת לרכוש שירים בחנות אנדרואיד מרקט באמצעות הדפדפן במחשב, ולהעבירם ישירות למכשיר בלי צורך לחברו למחשב.

 

ואולם, החברה לא פירטה מאז את תוכניותיה בתחום. החנות החדשה, לכשתיפתח, עתידה להחריף עוד יותר את המלחמה המתמשכת בין גוגל לאפל, ששולטת ביד רמה כיום בתחום המוזיקה המקוונת באמצעות חנות אייטיונס. לפי השמועות, אפל עתידה להשיק בקרוב שירות סטרימינג של חנות אייטיונס, וזו תתבסס על שירות Lala שרכשה החברה בדצמבר האחרון.

   

בשלב זה לא ברור האם חנות המוזיקה של גוגל תהיה זמינה לישראלים, ואולם, בהתחשב בכך שבישראל אין אפשרות להשתמש בשירותי חנויות שירים כגון אייטיונס או אמזון, אפשר להניח שלפחות בשלב הראשון לא יוכלו גולשים ישראלים לבצע רכישות גם בחנות של גוגל.

 

 

שירות הניווט מחפש את הדרך לישראל

 

עם זאת, באירוע גראז' גיקס היתה גם בשורה לקהל המקומי: גוגל פועלת להביא את שירות הניווט המדובר שלה לסמארטפונים גם לישראל. בתשובה לשאלה מהקהל האם השירות יהיה זמין בישראל, אמרה מאייר: "התשובה היא כן. בטח לא כל כך מהר כמו שהייתם רוצים, אבל כן".

 

מנהל מוצר גוגל מפות, שהיה גם הוא באירוע, הוסיף: "אנחנו עובדים על השקת שירותי ניווט בכמה שיותר מדינות. בדיוק השקנו את השירות בקנדה ובעוד כמה מדינות באירופה. נשיק את השירות בישראל בשלב כלשהו, אבל זה תלוי בהסכמים עם ספקי מידע ובאתגרים אחרים. אנחנו עוברים ממדינה למדינה, ואפשר לצפות לשירות זה בעתיד".

 

שירות הניווט של גוגל, שמבוסס על אפליקציית גוגל מפות לאנדרואיד, שונה משירותי ניווט מסורתיים בכך שאינו מצריך התקנה תוכנה גדולה במכשיר, אלא מוריד רק את המידע הרלבנטי מהענן, וכן מידע עדכני כמו דיווחי תנועה. בנוסף, השירות ניתן בחינם, בניגוד לתוכנות ניווט מסורתיות שעלותן עומדת על כמה עשרות דולרים. אם יושק השירות בישראל, הוא צפוי להתחרות בתוכנות ניווט מסורתיות כמו iGo ואיתוראן GPS, וגם בתוכנת Waze, שבדומה לשירות הניווט של גוגל, היא חינמית ומבוססת ענן.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x