$
אינטרנט

האם גוגל נערכת להשקת רשת חברתית משלה?

בכיר לשעבר בפייסבוק מדווח שגוגל נערכת להשקת רשת חברתית משלה בשם Google Me, שתתחרה ישירות בפייסבוק. סגנית נשיא גוגל המבקרת בישראל לא הכחישה את הדברים

יוסי גורביץ ועומר כביר 11:1030.06.10
האם גוגל עומדת להכריז על רשת חברתית משלה? סמנכ"ל הטכנולוגיה לשעבר של פייסבוק, אדם דאנג'לו, אמר שלשום (ב') כי על פי המידע שבידיו, זה אכן המצב.

 

לדברי דאנג'לו, הפרויקט, שזכה לשם Google Me, "קיים, ואיננו שמועה". גוגל, להערכתו, הבינה שאין די בגוגל באזז כדי להתחרות

בתחום הרשתות החברתיות, והיא מנסה לבנות רשת משלה, שבנויה על פי המודל של פייסבוק.

 

ד'אנג'לו אמר עוד כי בניגוד למקרים קודמים, כמו באזז, Google Me הוא פרויקט שזוכה לעדיפות גבוהה בגוגל, בין השאר משום שבחברה העריכו שצמיחתה של פייסבוק תאט – אבל הצמיחה לא האטה ובגוגל החלו לראות בפייסבוק איום של ממש. פייסבוק הפכה לאחרונה לאתר עם מספר הצפיות הגדול ביותר בעולם, ועקפה לראשונה את גוגל.

  

כשנשאלה אתמול סגנית נשיא גוגל מאריסה מאייר, המבקרת בישראל, על השמועות בעניין, שתקה למשך כמה שניות, כשעל פניה הבעת הפתעה מסוימת. לבסוף אמרה שהיא איננה יכולה להגיב בנושא.

 

דבריו של דאנג'לו מגיעים ימים ספורים לאחר הצהרה של מייסד דיג, קווין רוז, שאמר דברים דומים. רוז נחשב לבעל מקורות מצוינים בעולם הטכנולוגיה, ובעבר חזה בדיוק אילו מוצגים תציג אפל בכנסיה. הידיעות מגיעות על רקע שמועות שלא אושרו שפייסבוק נערכת לכניסה לתחומה של גוגל וכי בדעתה להשיק מנוע חיפוש משלה.

 

לגוגל יש עבר בעייתי בכל הקשור לרשתות חברתיות: גוגל באזז נחשב להצלחה מינורית מאוד, Google Wave היה סנסציה זמן קצר ואחר כך ננטש על ידי רוב משתמשיו, והרשת החברתית הוותיקה של גוגל, Orkut, מצליחה בעיקר בהודו ובברזיל – וגם היא סובלת ממעבר של משתמשים לפייסבוק. זו האחרונה אמנם התחייבה כמה פעמים לאפשר למשתמשיה להעביר את המידע שלהם לכל אתר אחר, כך שמעבר מפייסבוק לרשת חברתית של גוגל אמור להיות אפשרי – אבל לאחרונה החלה פייסבוק לשבש את פעולותיו של טוויטר, שניסה להציג למשתמשי פייסבוק את רשימת החברים שלהם הפעילים בטוויטר ולשכנע אותם לעקוב אחריהם.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x