$
חדשות טכנולוגיה

שר התקשורת: ההתחייבות לחבילות גלישה בסלולר בעייתית

כחלון אמר הדברים בתגובה לשאילתא שהציג ח"כ מולה, שטען כי חברות הסלולר מגלגלות יותר ממיליארד שקל מחבילות הגלישה, למרות שלרבים אין עניין בחיבור לאינטרנט מהטלפון הסלולרי

תומר אביטל 12:4113.01.10

משרד התקשורת יבחן אם חברות הסלולר פועלות בניגוד לחוק כאשר הן מחייבות לקוחות הרוכשים טלפונים סלולריים לרכוש גם חבילות גלישה בדור השלישי. "העובדה שהצרכנים נדרשים להתחייב לרכוש חבילת גלישה היא בעייתית", אמר היום (ד') שר התקשורת משה כחלון, והודיע כי יזמן את נציגי החברות לשימוע

בנושא.

 

כחלון (ליכוד) אמר את הדברים בתגובה לשאילתא שהציג במליאת הכנסת ח"כ שלמה מולה מקדימה. לדברי ח"כ מולה, חברות הסלולר מגלגלות יותר ממיליארד שקל בשנה בזכות חבילות הגלישה, וזאת אף על פי שלרבים מהרוכשים אין עניין בחיבור לאינטרנט מהמכשיר הסלולרי, גם אם הם רוכשים מכשירים מתקדמים.

 

לדברי שר התקשורת, אמנם התניית רכישת מכשיר סלולר מהדור שלישי בהתחייבות לחבילת גלישה היא חוקית, מפני שחברות הסלולר מספקות חלופות בכך שהן מאפשרות לרכוש מכשירים ללא אפשרות חיבור אינטרנט, אך משך ההתחייבות שדורשות ספקיות הסלולר בעייתית ודורשת בדיקה.

 

לטענת יו"ר הכנסת רובי ריבלין (ליכוד), חברות הסלולר מנצלות אי הבנה בחוק. לדבריו, "השימוע חייב להתקיים בהקדם. אסור שיהיה אפשר להתנות רכישת מכשיר בהתחייבות לחבילת גלישה".

 

משמעות השימוע היא שמשרד התקשורת יבקש את תגובת חברות הסלולר לטענותיו של ח"כ מולה. לאור התגובות שיתקבלו יחליט שר התקשורת אם ליזום חקיקה או לקבוע תקנות כדי להסדיר את הנושא.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x