$
אינטרנט

תקלה חמורה בגוגל: כל הרשת הוגדרה כמסוכנת למשתמש

תקלה חמורה נרשמה אחר הצהרים בגוגל, כששירות החיפוש הנפוץ ביותר לא איפשר גישה לאתרים ודיווח על כולם כעל אתרים מסוכנים. התקלה תוקנה תוך פחות משעה. מגוגל נמסר כי הנושא בבדיקה

יוסי גורביץ 17:2131.01.09

תקלה חמורה פקדה את שרתי גוגל ברחבי העולם בסביבות השעה ארבע וחצי אחה"צ: משתמשים שהקלידו חיפוש, קיבלו עמוד תוצאות שכל אחת מהתוצאות בו הוגדרה כספקית תוכנות מסוכנות למשתמש. תוך פחות משעה שב שירות גוגל לפעול כרגיל.

כל האתרים, כולל אתרי גוגל, הוגדרו כנגועים. אילוסטרציה כל האתרים, כולל אתרי גוגל, הוגדרו כנגועים. אילוסטרציה צילום מסך: google.com

 

לחיצה על הקישורים הובילה לעמוד שבו מזהירה גוגל מפני כניסה לאתר, המוגדר כנגוע, ומתרה בפני הגולש כי המשך הגלישה בעמוד "הנגוע" הוא על אחריותו בלבד. גוגל הפנתה את הגולש גם לעמוד שמאפשר לו ללמוד כיצד להתגונן מהתקפות תוכנה, אך נראה שעמוד זה קרס תחת העומס.בדיקות ראשוניות העלו כי התקלה קיימת הן ב-Google.Com והן ב-Google.co.il ו-google.fr, הגרסה הצרפתית. מבלוגים ברחבי הרשת עולה כי התקלה קיימת גם בגרסאות מקומיות אחרות של גוגל. יצוין כי גוגל הגדירה גם את אתריה-שלה כספקי תוכרע.

 

כאמור, פחות משעה לאחר מכן - הדיווחים על משך התקלה נעים בין רבע שעה לשלושת רבעי השעה - החל השירות לשוב לאיתנו. תחילה התקבלו התוצאות "הנגועות" רק כאשר המשתמש היה מחובר באמצעות משתמש-הגוגל שלו (באמצעות ג'ימייל, igoogle, calendar וכדומה), וזמן קצר לאחר מכן נעלמו כליל.

 

גוגל היא מנוע החיפוש הגדול בעולם, המחזיק בכ-65% מנתח שוק החיפוש. מגוגל נמסר כי הנושא בבדיקה. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x