$
אינטרנט

איגוד האינטרנט: להגביר את אבטחת האתרים

יותר מ-30 אתרי אינטרנט ישראלים נפרצו והושחתו על ידי האקרים מוסלמים מאז תחילת מבצע "עופרת יצוקה", רובם אתרים קטנים

צמרת פרנט 12:4731.12.08

יותר מ-30 אתרי אינטרנט ישראלים נפרצו והושחתו על ידי האקרים מוסלמים רובם מאלג'יריה ותורכיה, מאז תחילת מבצע "עופרת יצוקה" בעזה. האתרים שנפרצו בינתיים הם  אתרים קטנים ולא מוכרים. איגוד האינטרנט הישראלי מדווח כי בימים האחרונים קיבל פניות רבות על ניסיונות פריצה והשחתה של אתרים ישראלים על ידי פורצים מרחבי העולם, שמגיבים על המבצע הצבאי.  

אתר ישראלי, לאחר שנפרץ השבוע על ידי האקרים אתר ישראלי, לאחר שנפרץ השבוע על ידי האקרים

 

כמו במקרים קודמים של מתח או התקלחות ביטחונית, אומר האיגוד, גדל גם הפעם היקף אירועי פריצה והשחתת אתרי אינטרנט. לדברי האיגוד, מדובר ב"משחררי קיטור" שמכוונים לאתרים בעלי נראות גבוהה, או אתרים שמייצגים בעיניהם את הרשויות, אך התוצאה בסופו של דבר היא שקיימת פגיעה גם באתרים אחרים, כאשר המכנה המשותף להם הוא קלות הפריצה אליהם. 

 

האיגוד ממליץ לבעלי אתרים, במיוחד בתקופה הנוכחית, לשים דגש על האבטחה ולוודא שמערכות ההפעלה ותוכנות היישום בשרת מעודכנות, לוודא שלאתר קיימת תוכנת חומת אש תקינה ושממשק עדכון התוכן בשרת מוגן היטב.

 

עוד מדגישים באיגוד כי אחת מתופעות הלוואי הבעייתיות להתקפות על אתרי אינטרנט ישראלים, היא ניסיונות של תוקפים מהצד הישראלי לפגוע ולהשבית אתרים ערביים ומוסלמים.

 

השחתת אתרי אינטרנט ישראלים בעקבות פעולות צה"ל הן כמעט דבר שבשגרה, ביוני 2006, בעקבות מבצע צה"ל ברצועת עזה, נפרצו יותר מ-750 אתרים ישראלים ביממה אחת, על ידי האקרים מוסלמים, במרץ 2008 פרצו האקרים לבנונים לאתר אשקלון ניוז במחאה על פעולת צה"ל בעזה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x